7castle's "it was nice but it's over" blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod 7castle 10 Nov 2010 23:28

Yo nebude, nestiham, uz na to pracujem, zajtra for sure ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod 7castle 11 Nov 2010 11:10

Rok 2010 na PS.

Odohral som ca 17.5k turnajov, a hoci by som to nikdy nepripustil, a strasne dlho to tak nevyzeralo, v zasade som na konci skoncil totalne BE, cize som dopadol ako uplne klasicky RB pro. Som pomerne vyrazne pod EV, ale to je asi jedno, kedze PS mi to neplanuje nejako refundovat. :D

Zasadny dovod asi bude, ze SNGcka uz asi takmer prestali byt pri multitablingu beatovatelne, aspon pre beznych smrtelnikov ako som ja. Tazko sa to porovnava ked hra clovek kazdy den, ale mam pocit ze ked som v januari s 60s zacinal, darilo sa mi regovat do turnajov kde boli 1-2 dobri a 2-3 BE regovia. Casom som mal coraz menej moznosti tableselectovat, a zrejme mi aj podvedome klesli kriteria (lebo sa casto nedalo inak), ale realita je, ze som bol rad ak som posledny mesiac nemal na stole 6 regularov, 1 fakt dobreho a 5-6 SNE chaserov, ktori sice mozno trpia na masstabling, ale v zasade nie je sanca na nich zarobit.

Otazka je do akej miery skodil masstabling mne. Som si isty ze hrat menej stolov by pomohlo, ale mam velke obavy, ze ta pomoc by bola velmi limitovana. Zrejme by to pomohlo v tom ze by som mohol viac sledovat ostatnych regularov a robit si poznamky, ale ani toto by som nejak neprecenoval – v poslednom case sa mi dost darilo aj pri 16 stoloch robit si poznamky, a aj ich realne vyuzivat.

Problem totiz je, ze ja som casto nemal pocit ze hram lepsie, ked som hral malo stolov. To viem tak, ze ked som dohraval posledne, na jednej strane som vedel z casu na cas urobit specialny move niekde na bubble, ktory by som si pri masstablingu nevsimol/nedovolil, ale na druhej strane som obcas spravil random blbost, aj ked som mal na rozhodnutie kopu casu, a hlavne, ked som mal uz malo, robilo mi velke problemy sa sustredit, vzdy uz som mal potrebu zacat riesit nieco ine, kecat na skype a pod. – jednoducho sa citim nevyuzity, a to moze paradoxne smerovat k horsej hre ako ked mam 16 stolov a 100% koncentraciu.

Dalsi, hoci nie velky problem bol, ze som robil vedome chyby. Bola povedzme session ked som si nevycital nic, ale boli spoty, ktore som kazil opakovane tak, ze hoci som vedel ze to je zle, z casu na cas som to spravil, a nevedel som sam sebe vysvetlit preco. Toto ma vzdy najviac stvalo, nejak som sa nevedel ovladnut, alebo som nevedel prinutit mozog aby sa viac zamyslel nad danym spotom, neviem. Iste je ze ma to vzdy nejak rozrusilo.


Moj zasadny problem je zla karma. Viem ze to znie hlupo, ale je to tak. Ma to dva zasadne prejavy:

1. Retazenie problemov. Vzdy ked sa mi pocas hrania nieco pokazilo, zacalo sa kazit vsetko. Spustace boli v zasade tri:

Prvym bola otazka ako sa mi dari od kamosa v case ked sa mi darilo. Od toho momentu som zasadne nevyhral jedinu ruku az do konca session, mohol som to akurat rovno vypnut. Ked sa to zopakovalo asi desiaty krat, tak sme to odstranili, kedze som mu zakazal sa ma pytat.

Druhym bol vypadok netu. Akonahle mi vypadol net, ak sa mi dovtedy darilo, odtvedy koniec.

Tretim a najdolezitejsim doomswitch spustacom bola pokazena tazka/hnusna ruka. Pride tazky spot, povedzme mam AQ na Qxx flope, random ryba donkne, ja viem ze spravidla je to nejake o nicom Qx, tak raisnem for value, vlezie tam ale este nejaky blind, 3way precheckujeme turn, oni checknu aj blank river tak si poviem ze tam musi byt value, betnem river nejak malo a SB mi posle AI, bud zavolam (a ma random rivernuty FH z Q4 co malo na flope 2p), alebo foldnem a mam ½ stack, v kazdom pripade cele zle, no a od tohto momentu je cela session v haji, o minutu nabehnem s KK do AA, o dalsiu minutu prehram JJ s TT a uz sa do konca session moj cashier nespamata. :bad:

A takto to bol vzdy, bez vynimky, jedna zla ruka a uz sa to viezlo.

Druhy a najvacsi problem mojej karmy je to, ze moje rozhodnutia su uz neskutocne dlho results oriented zle. Vzdy ked mam tesny spot, rozhodnem sa zle. Dobry priklad, ktory sa casto opakuje, je povedzme ked ma AQs a 10bbs, niekto na MP posle 5bb ship, a na BTN posle priemerny reg allin s 10bb. V takej situacii je to velmi tesne, lebo MP moze mat tak 30%, BTN nieco ako AT, 55, obcas aj viac wide, proti comu je AQs fakt tesny spot. No a vysledok je vzdy rovnaky. Ak zavolam, short otoci AK, btn otoci QQ a je letim, ak foldnem, short otoci KQ, btn AJo a ja by som takmer ztriploval.

To iste ked mam QQ na 356 boarde a dvaja random hraci rozputaju peklo. Ak to tam poslem, otocia 66 a 47 a ja drawujem na quads, a to zhodim, tak veselo ukazu A6 a 55 a ja by som dal easy triple up.

Ked mam bvb 10bb a hranicnu ruku typu Q3o a poslem to lebo si vravim ze nemozem pustat take thin spoty, tak ma snapnu s AA neprirodzene casto.

Takze ked to zhrniem, robilo mi to strasne zle. To uz nevravim o tom, ze som skoncil SNGcka asi $5k pod EV len za tento rok. Na jednej strane sa citim stale motivovany ukazat ze na to mam a ze je to vazne len o tom ze mi to robi zle, na druhej strane som tento mesiac prvy raz vsimol ze som z toho uz nemal taku radost ako predtym.


Co z toho vsetkeho vyplyva.

Tazko povedat. Iste je to, ze tento rok uz SNGcka hrat nebudem, do konca roka budem hrat malo, a urcite len MTTcka for fun. Otazka je co potom, moznosti su v zasade 4:

1. Pokracovat na 38s/60s SNGckach – velmi nerealne, kedze fakt asi potrebujem pauzu, potrebujem sa trochu zflexibilnit, naucit sa nieco ine, aby som mohol kedykolvek swichtnut ked sa mi nebude darit. Iste je, ze ak by som pokracoval, skusil by som variantu s nizsim poctom stolov, ca 12-14.

2. Ist nizsie, na 16-38s SNG, spravit nejaky rebuild, zarovit bez stresu nejake peniaze, ziskat confidence, etc.

3. Skusit MTT. Na to mam asi najviac chut, ma to tu vyhodu ze to v zasade imo viem hrat, ma to perspektivu lebo tam bude najviac ryb asi vzdy, plus pozitivum je ze obcas mozem fakt nieco hitnut a to by bolo fajn v porovnani s jednotvarnym grindom SNGs… na druhej strane zmizne RB, a predbezne si neviem predstavit ako tam funguje variance a ako je realne dosahovat nejaky pravidelny profit. Tiez mi vadi ze to budu dlhe nevypocitatelne sessions, a to, ze poriadne sa to da hrat asi len v noci, kym ja som chcel skor lifestyle upravit taka by som hraval co najviac cez den.

4. Skusit cash. Toto ma tiez dost laka, ma to zasadnu vyhodu ze sa to da hrat asi kedykolvek a akokolvek kratko chcem, na druhej strane je to asi najtazsie na naucenie sa a vysledky su otazne.

Realne to vidim tak, ze v novembri hrat takmer nebudem, v decembri len velmi malo a ked tak MTTcka, a od januara nabehnem fulltime na MTTcka. Potiahnem tak 3 mesiace, uvidim ako to pojde, a ked to nepojde, v aprili sa aspon docasne vratim na nizsie stakes SNGs, nieco zarobit bez stresu a swingov.

Gl me :gl:
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod hegides 11 Nov 2010 11:23

.nad mtt sng si nerozmyslal? tie mozes hrat aj cez den a nie su ani tak extra casovo narocne.. kazdopadne :gl: v rozhodovani..
Obrázok používateľa
hegides
 
Príspevky: 838
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 151 krát/108 krát
Karma: 14

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod duracelbb 11 Nov 2010 11:30

s tým rozhodovaním v spotoch som na tom podobne,aj keď nehrávam na takých limitoch ako ty, ale neskutočne sa vždy zle rozhodnem aj keď v kútiku duše si vravím som pozadu nejak sa vždy presvedčím že to nemôže mať a že som lepší, a vždy to tak nieje. Poprípade ako vravíš poviem si že som horší zahodím a nakoniec zistím že by som bol triple up :-/ inak :gl: do budúcna
duracelbb
 
Príspevky: 65
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/4 krát
Karma: 0

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod popoBA 11 Nov 2010 11:48

nebudem ti priat vela stastia lebo myslim ze u teba to neni o nom,ale este raz zopakujem otazku,nerozmyslal si o tom ze by si si shotol aj na inej herni ked ps je vseobecne preplnene regmi?ze by si trebars daval 10 stolov ps a 5 volakde inde?
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod buschle 11 Nov 2010 12:06

a co takto skusit nejake EU herne v ktorych sa hraju SNG. Viac table selectovat , vyssie limity , menej stolov.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod tommyKE 11 Nov 2010 15:14

keby som mohol byt pro poker player ako ty, bez rozmyslania by som volil najlepiu moznost a to moznost c. 5: LIVE CG. brazdil by som slovensko a europu. v live cg je hrozne vela penazi. hlavne v PLO
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod yegon 11 Nov 2010 16:12

tommyKE napísal:keby som mohol byt pro poker player ako ty, bez rozmyslania by som volil najlepiu moznost a to moznost c. 5: LIVE CG. brazdil by som slovensko a europu. v live cg je hrozne vela penazi. hlavne v PLO


doplnil by som asi
keby som mohol byt pro poker player ako ty a bol by som slobodný

lebo myslim ze keby toto 7castle doma zahlasil tak asi dostane panvicou :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod MiskoKvo 11 Nov 2010 16:27

imo

38-60 beatovat s masstabelingom nebudes .. dokaze len zopar vynimiek ..ale budme realny .. nedosiahnes tak vysoke ROI aby ti variacia nezhnusila poker

Fulltime MTT - sry ale to je blaznovstvo.. viem co dokaze variacia pri 45pajacovich .. a ver ze je to ta posledna vec co by si chcel po takomto neuspesnom obdobi zazit.. tu uz nejde o tyzdne,mesiac... ide o pol-rok/rok bez profitu

Ist nizsie, na 16-38s SNG - znie ok.. ale tak lahke ako si to predstavujes to nebude... mozno prve tyzdne ked tam bude skok medzi limitmi to budes vnimat ako no-stress ved ide len o goralky ..ale z mojej skusenosti viem ze po case si ten limit udomacnis a budu ta boliet prehry aj tam ... ale je to lepsia volba ako tie 2

Cash Game - asi najlepsia volba.. ale zas viem ako 3 rocny sng hrac aky tazky je prechod .. a sam som sa knemu este neodhodlal takze ak sa ti to podari tak klobuk dole...


ja osobne by som volil 5tu variantu a to trosku pohnut rozumom resp nebyt pohodlny .. nerozmyslat ako kon s klapkami na ociach.. urcite je tu viac rieseni ako tieto 4ri. vid hore..
Obrázok používateľa
MiskoKvo
 
Príspevky: 350
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 12 krát/9 krát
Karma: 8

Re: 7Castle's living in a dream blog

Odoslaťod 7castle 11 Nov 2010 17:41

MiskoKvo napísal:ja osobne by som volil 5tu variantu a to trosku pohnut rozumom resp nebyt pohodlny .. nerozmyslat ako kon s klapkami na ociach.. urcite je tu viac rieseni ako tieto 4ri. vid hore..


Care to elaborate?
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!