Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod Magnus 14 Júl 2013 09:55

TomMolivan napísal:Pre všetky posty, ktoré sa to týka, jednou vetou:

Výsledky nie sú relevantným odzrkadlením hráčových schopností.

Je šťastnou zhodou okolností, že akurát pred pár dňami sa tu objavil thread, kde krys94 (karma hore!) na prvej stránke nádherne demoštroval, ako drasticky variance v pokri ovplyvňuje výsledky aj na vzorke rúk, ktorú už veľké množstvo hráčov považuje za "long run". Obdoba toho krysovho postu by mala byť Lekciou č.1 v akomkoľvek vyúkovom článku či sérii o pokri na svete, pretože toto môžete človeku zopakovať, zdôrazniť a podčiarknúť 1000x a nepripravíte ho na to, čo ho môže a pravdepodobne aj bude v jeho kariére čakať a čo všetko zažije. Ešte raz odporúčam pozrieť si, čo sa momentálne deje Masurovi, jednému z najobdivuhodnejších grinderov nie že v SR, ale v strednej Európe.

Slovami sa to hádam ani nedá vyjadriť, akú máme my, ľudia, giganticky skreslenú predstavu o tom, ako funguje štatistika a aké (z nášho pohľadu) grcky môže narobiť, pričom v skutočnosti to bude všetko ešte kľudne v rámci štandardtnej odchylky.

Ja sám si niekedy prajem, aby som sa narozdiel od Nea rozhodol vziať si modrú pilulku namiesto červenej a mohol byť tak krásne ignorantský ako napr. dnes Magnus (no offense, ale je to proste tak). Ako krásne sa mi grindilo, keď som ešte ani len netušil, že môžem mať na cash game reálnu winrate 5bb/100 a napriek tomu úplne kľudne byť po troch mesiacoch grindenia po štyri hodiny denne 30 BI down. Len tak, ako nič.

Čiže ešte raz pointa, aby sa to nestratilo: Neposudzujte hráča podľa jeho výsledkov!


Nerozumiem, preco by som mal byt ignorantsky??
Poker je vysoko objektivna disciplina, kde nerozhoduje o tom, kto je uspesnejsi, pocit z hry, ale prave vysledky. Je lepsi hrac ten, kto odohra desattisice ruk a je aj tak pod stredovou ciarou grafu (ale hra to presne, najlepsie ako vie, podla vsetkych strategii, ktore sa naucil) alebo ten, kto odohra niekolko live turnajov, vzhladom k BI zarobi niekolkonasobne viac (ale hraje to ako megafish, uplne mimo elementarnych pouciek s donebavolajucou strategiou)?? Odpoved znie: lepsi moze byt grinder, ale uspesnejsi je ten druhy. A kedze poker je zarobkova cinnost, co je rozhodujuce: to akou cestou sa dostanem k cielu, alebo samotny ciel? Poker nie je sex, kde si vychutnavas aj cestu k vrcholu :D
Nezatracujem online grind, len hovorim, ze ak niekto odohra miliony ruk a aj tak sa neposuva vyssie, netreba sa vyhovarat len na statistiku, ale asi nieco zmenit na svojej hre...
mier :vlade:
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod krys94 14 Júl 2013 11:59

Az na to ze tu nehovorime o 1 mega ruk ale o cca 50k alebo 100k co zahraju online hraci cca za mesaic niektory aj menej... a niektory live hraci nezahraju 100k ruk ani za zivot

(nehovorim tu Janovy samzorejme.. len komentujem tvoj prispevok)
krys94
 
Príspevky: 68
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 3

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod yegon 14 Júl 2013 12:38

Odpoved znie: lepsi moze byt grinder, ale uspesnejsi je ten druhy.


a samozrejme ked ti obaja radia ako hrat poker zariadis sa podla toho co ti poradil ten co "to hraje ako megafish, uplne mimo elementarnych pouciek s donebavolajucou strategiou" lebo ma lepsie vysledky

wp imo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod Jojo111 14 Júl 2013 13:12

Yegon,krys,molivan, budle Vam sa bude lepsie zamestnat niekde na statistickom urade a pocitat miliony pravdepodobnosti a nehrajte poker,tam ste zbytocne brzdy,
Ak mate poker za sport, tak v kazdom sporte je nejaka velicina ktora odlisi vitaza od slabsieho -sekundy, metre, ... V pokri je to vyhrata suma v CG, pripadne turnajove vyhry a body -napr GPI
Ak vy popierate tento fakt ste bud zavistlivy obmedzenci, alebo potom verejne prehlaste ze poker nie je sport, ale statisticke odvetvie
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod magorko 14 Júl 2013 13:33

:D

[ ] no money in poker, everybody solid
magorko
 
Príspevky: 677
Založený: Apr 2011
Poďakoval/li: 17 krát/209 krát
Karma: 20

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod krys94 14 Júl 2013 13:42

Jojo111 napísal:Yegon,krys,molivan, budle Vam sa bude lepsie zamestnat niekde na statistickom urade a pocitat miliony pravdepodobnosti a nehrajte poker,tam ste zbytocne brzdy,
Ak mate poker za sport, tak v kazdom sporte je nejaka velicina ktora odlisi vitaza od slabsieho -sekundy, metre, ... V pokri je to vyhrata suma v CG, pripadne turnajove vyhry a body -napr GPI
Ak vy popierate tento fakt ste bud zavistlivy obmedzenci, alebo potom verejne prehlaste ze poker nie je sport, ale statisticke odvetvie


Cituj prosim ta doslovne kde som napisal alebo zmienil nieco o porovnavani hracov podla nejakej velicny a to kolko dany hrac vyhral penazi....

Presne pre toto som sa nechcel zapajat do tejto diskusie :D Pretoze sa najde vzdy niekto kto si precita prvu vetu prispevku a uz sme hodi takyto koment


Btw.: ale ked sa bavime o velicinach a vysledok... V inych sportoch neovplinvuje do velkej mieri nahoda konecny vysledok tak ako ho ovplivnuje v pokri...

Usaina Bolta neovplivnuje ziadna nahoda pri podavani jeho vysledkov takze pri 10 runnov z 10 bude vytaz pretoze je proste najlepsi na svete... Ale keby si si ty zrovna daval HU s Phillom Iveym alebo Isildurom kludne mzoes vyhrat 10 heir z 10 a tento vysledok endozauje ze si lepsi..to je ten faktor nahody a statistiky ktory tu komentuju iny uzivatelia....

A absolutne nepodrivam vysledky Jana Bendika... Je to urcite excelentny hrac.... ALe ako on sam povedal citi ze mu praje stastina...

// moderator: vymazane osobne urazky
krys94
 
Príspevky: 68
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 3

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod Jojo111 14 Júl 2013 14:05

Ved praveze krys, spravne hovoris, ty si,a tebe podobni, neporovnaval hracov podla vyhier! :evil: O tom som aj pisal! Ty si tu plietol nejake stastie a statistiku milionov ruk :lol2:
Hej, administrator! Tu nejaky vlade posal , ze mazal prispevky koli urazkam- mozno ty si ten admin :shock: ? Tak preco nezmazes krysov prispevok, kde vyslovne ma uraza ! Ziadam o momentalne vymazanie krysovej urazky a dat mu ban aspon na mesiac!
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod Jojo111 14 Júl 2013 14:15

Ano krys, ja suhlasim, ale ja si zsroven myslim ze poker je hazard a preto tu rozhoduje stastie! Ak tvrdis opak ze skill a statistiky,-a ze je to sport, tak potom aj musis priznat ze velicinou vyhodnotenia je vysledok!
Nemozes brat len co ti vyhovuje a co nie tak opomonat, alebo prekrucat
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod krys94 14 Júl 2013 14:27

Jojo111 napísal:Hej, administrator! Tu nejaky vlade posal , ze mazal prispevky koli urazkam- mozno ty si ten admin :shock: ? Tak preco nezmazes krysov prispevok, kde vyslovne ma uraza ! Ziadam o momentalne vymazanie krysovej urazky a dat mu ban aspon na mesiac!


Ak vy popierate tento fakt ste bud zavistlivy obmedzenci,

len citujem kriste pane :D

Jojo111 napísal:Ano krys, ja suhlasim, ale ja si zsroven myslim ze poker je hazard a preto tu rozhoduje stastie! Ak tvrdis opak ze skill a statistiky,-a ze je to sport, tak potom aj musis priznat ze velicinou vyhodnotenia je vysledok!
Nemozes brat len co ti vyhovuje a co nie tak opomonat, alebo prekrucat


“Poker is 100% skill and 50% luck”
-Phil Hellmuth

Ak ma budu zaujimat moje kratkodobe vysledky je poker 100% o stasti ...
Ak ma bude zaujimat moje dlhodobe vysledky je poker 100% o skille...

neviem ako ty ja hram poker pre dlhodobe vysledky a absolutne ma nezaujima ci skoncim mesiac v minuse...
krys94
 
Príspevky: 68
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 3

Re: Ján Bendik rozhovor (EPT Player of the year) 1/2

Odoslaťod Jojo111 14 Júl 2013 14:49

Citujes?! :lol2: ved na rozdiel od mojej otazky, ty sa priamo obracas na mna urazkou * pan obmedzenec*
vidim , ze si v tom zjavne slaby ako helmut v matike -ak to povedal on -, ak ma jeho celok dokopy 150%
Inac besedujeme o videu v ktorom hrac hovori o 7rokoch hry v EPT a jeho vysledky su pokial viem dlhodobe! Tak ake stastie? :D zobudte sa
Jojo111
 
Príspevky: 34
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!