ZelTZN aka NLHE Soldier

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod yegon 13 Dec 2013 06:54

TomMolivan napísal:
c)Nechápem tvojmu postu, nemôžem hrať voči niekomu exploitativne a voči niekomu defaultne?


Môžeš, ale v drvivej väčšine prípadov budeš chcieť robiť to prvé.


nie nutne, ja som na zoome 100 a 200 hral v 90% to druhe
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod TomMolivan 13 Dec 2013 20:10

Pre Zoom to viem viac pochopiť :)
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 13 Dec 2013 21:48

Co ak stretnes opponenta, ktory nema ziadny preflop leak? V NLHE uz je cim viac tym mensia edge preflop a preto regovia zacinaju mat take velke gapy medzi VPIP/PFR(na NL50 imo este je slusna edge). Ako sa adjustnes proti opponentovi BvB, ktory defenduje 50% range? Tam ti velmi tvoja feelova range nepomoze. Imo definovana range> feel range by far
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 13 Dec 2013 22:11

small update:
Dnes som opäť nehral, už to budú 4 dni.
Absolvoval som small trip do BA, kde sme boli na DOD na FIITke. Veľmi pekná škola či už zvonka alebo zvnútra, určite dostala nemalé peniaze od štátu. Zišli sme sa v jednej veľkej miestnosti (fakt veľkej), kde nám povedali dvaja študenti (magistri) niečo o svojej škole, chalan a baba. Baba reprezentovala niečo ako neskúseného študenta, ktorý si nie je istý, či má ísť na FIIT. Vravela tam, že nič nevedela, že ju všetko naučili, zapojila sa do súťaží a vyhrala tons of money a teraz má vlastnú firmu (všetko za 3.5r). Jej príbeh mi pripomínal nejakého Chrisa Moneymakera alebo Giraha :lol2: (bol som vo veľkom spánkovom deficite). Potom sme sa poobzerali po škole a šli sme na trhy. Klasika.

Hneď ako som prišiel domov, som sa vybalil a šiel som na svoj oficiálne prvý crossfitový tréning. Veľmi dlho som nešportoval (vždy v dôsledku zranenia, nie ani tak mojej vlastnej lenivosti) a mám z toho veľmi dobrý pocit. Ani tak nie z toho, že som totálne zničený po "tréningu", na ktorom sme nacvičovali techniku a dali sme si na konci najzákladnejší workout, ale z toho, že mám pocit, že môj život smeruje tým smerom, ktorý som vždy chcel žiť. Chvíľu som sa potom rozprával s trénerom a vravel mi, že to nie je ani tak veľmi o sile, ako o mindsete, čo mi vhodilo červíka do hlavy a neviem si ho z nej teraz vybrať. Je to opäť typ rečníckej otázky, ktorých si kladiem počas dňa dosť veľa ku podivu a to je : Hľadaj a obklopuj sa ľuďmi, ktorý zdieľajú tvoj heart & commitment pre to, čo robia! Ale znie to dosť jednoducho,nie? Ako takých ľudí nájsť? Čo s tými druhými ľuďmi? Help me! Aj keď som dnes ešte nehral a pravdepodobne nebudem, tak ho hodnotím ako veľmi pozitívny deň.

Zajtra sa na 100% už pozrieme na tie ranges na skype a o 20tej by sa pravdepodobne mala rozoberať moja live play na coachingu. Chcel by som dať trochu aj nejaký objem, lebo musím dať diamantový status, čo by nemalo byť nejak extra ťažké pri 40-42k hands pri promos, ktoré momentálne prebiehajú.

EDIT:
Spoiler:

:shock:
your ideas?
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Odoslaťod Zeltzn 15 Dec 2013 18:42

SPAMMING CHALLENGE

Coaching z 1/2 absolvovaný, ešte nás čakajú 3betting a ak stihneme, tak aj nejaké coldcall ranges. Stihli sme prebrať Opening ranges a defend vs 3bet, a Fisky mi vysvetlil jeden veľmi zaujímavý koncept defendovania, kde som počas celého coachingu bol asi takýto :shock: Bolo vidno, že sa vyzná v tejto oblasti a našli sme pár leakov. Veľmi by som chcel stihnúť aj cold calling ranges, ale imo sa to za hodinu proste nedá všetko stihnúť. No aj tak som veľmi spokojný. Táto coaching session ma mega namotivovala do ďaľšieho studying procesu a rozhodol som sa každú handu, s ktorou si nebudem istý postnuť. Nemám čo stratiť a ak chcem napredovať čo najrýchlejšie, tak neexistuje snáď lepší spôsob. Týmto sám sebe vyhlasujem spamming challenge, kde každý deň budem musieť postnúť aspoň 5 rúk do fóra do konca roka. Spravím si nejakú stupnicu, v ktorej za veľmi dobré hodnotenie si kúpim nejaký darček, pravdepodobne nejaké Sennheiser slúchadlá :good: Challenge sa začína v stredu.

Ak odohrám za deň <1k hands, tak musím postnúť aspoň 3 ruky.
Ak odohrám za deň >1k hands, tak musím postnúť aspoň 5 rúk.


EDIT:
:oops: Keď už vám fórum nepovolí postovať ďaľšie handy do fóra, tak je zle :D

Spoiler:
Untitled 2.png
Untitled 2.png (41.44 ) Zobrazená 4072 krát

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali :
___Mortylen___
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 22 Dec 2013 22:00

Dnes som absolvoval 2/2 Vianočného coachingu s Fiskym, kde sme sa teda pozreli na 3b ranges. Pozreli sme sa aj na cold call ranges, ktoré spolu dosť úzko súvisia. Dostal som odpovede na veľa otázok, na ktoré som nevedel nájsť odpoveď a našiel som vo svojej hre dosť minor leakov, ktoré ma imo stáli určite niekoľko bb wr ako napr. v samotnom zostavovaní ranges alebo o ich možnom rozširovaní. Tieto coachingy boli nuts a ešte dorobím pár ranges a snáď sa dnes pustím aj do nejakého grindu. :good:

Do konca mesiaca nezostáva veľa dní a zajtra nebudem môcť celý deň grindiť, takže budem musieť odohrať od utorka 6+h a day, čo by nemal byť žiadny problém :crazy: Som zvedavý, ako sa mi bude hrať s novými ranges, snáď nebustnem celý tohtomesačný profit :lol2:

latest update bude asi až na nový rok, takže šťastné a veselé Vianoce & happy new year! :gl:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 28 Dec 2013 16:03

Small update:
Trochu sa to otočilo a runujem dosť zle. Ale vôbec mi to nevadí, keď vidím, akú veľkú edge mám voči väčšine fieldu na NL50. Dodáva mi to monster sebavedomie. Do konca roka by som chcel dať +30BI, je to taký môj malý cieľ. Samozrejme, že si to nehodim, keď nebudem +30BI za december, ale je to taká motivácia na grind, keď už nemám žiadnu challenge, tak som si ju musel vytvoriť :good: Ešte sa trochu zoznamujem s mojími ranges, ale je to super pocit mať to fakt dobre rozpracované. Musím ešte zapracovať na BB play a bude to úplne super. :good:

Zatiaľ celé sviatky nič iné nerobím, len hrám poker. Ráno vstanem, dám sa dokopy, session review, dlhá session, jedlo, review, session, review, nočná session, sleep. Postupne do toho zapájam CF, aby som trochu napravil svoj spánkový režim, lebo chodenie do postele o 6:15 asi nie je správne :lol2:

Mám toľko myšlienok, ale zhrnutie mesiaca bude až v posledný deň.
:gl:
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Zeltznov cigansky sen

Odoslaťod Zeltzn 31 Dec 2013 07:12

DECEMBER

Zatiaľ najlepší mesiac, čo sa týka výsledkov/herného napredovania v mojej "pokrovej kariére". Bol som lucky a mal som sweat s členom konkurenčného fóra, s ktorým sme našli niekoľko leakov v mojej PF hre. To malo imo dosť veľký dopad na to, ako teraz tento graf vyzerá. Zároveň ma to veľmi motivovalo, keď som videl, akým smerom ten graf ide. Tento mesiac som postol okolo 50 hands, za čo som na seba neskutočne hrdý. Splnil som asi všetky goals, ktoré som cca mal. Dal som solid objem, veľa som analyzoval a makal na svojej hre. Je ale jasné, že nie vždy je zima a nie každý deň budem môcť sedieť s fishami za stolmi do rána (literally!) a tak sa snažím držať čo najviac pri zemi.

Ďaľší mini goal, ktorý sa mi podarilo splniť bolo +30BI month bez rb. Posledné 2-3 dni som sa na graf nepozeral a dnes, keď som si kúpil HM2 Pro verziu a dal som vyfiltrovať graf, tak som bol milo prekvapený :good:

Ani neviem opísať, aký som šťastný, že sa mi môj goal v posledných mesiacoch tohto roku podaril -> shot NL100. Vôbec to nevyzeralo na to, že sa mi to podarí, keďže som pred pár mesiacmi musel rebuildovať dokonca na NL25. Dnes som si pinkol nočnú session, kde som mixoval NL50 a NL100 a šlo to v pohode. Na veľa stoloch to nevyzeralo, že sa tam hrá iný poker. Uvidíme. Každopádne som plný sily a odhodlania, a som pripravený crushnúť NL100.
Prílohy
Results.png
Results.png (133.09 ) Zobrazená 3473 krát

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali - 5:
blukubluku, nabokow, Stanley VII, stanley100, WolfiKxx
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: ZelTZN aka NLHE Soldier

Odoslaťod Zeltzn 01 Jan 2014 21:24

Názov blogu opäť zmenený. Celkom sa mi páči tento názov a celkom popisuje moju mentalitu v pokri, a slová, ktoré hovoril Pleno1 na Boot campe :)

Očakávania a nejaké nároky na nový rok si nechcem dávať, lebo to väčšinou nedodržím. Svoje ciele mám a stále ma motivujú, takže si nemusím dávať nejaké konkrétnejšie ciele ako počet hands alebo niečo.. Keď viem, že do toho vkladám všetku svoju energiu, tak viem, že viac pre to už spraviť nemôžem :)

Tento rok začnem zľahka. Pozriem si pár Yegonových ZOOM videí a pustím sa do rebuildu HUDu. Ešte si niesom istý, ale určite sa rozšíri aspoň o 3 riadky, čo ma veľmi neteší, lebo nechcem, aby bol zase superneprehľadný. Chcem tam dať Raise 1st zo všetkých pozícií + Ft3b zo všetkých pozícií. Ďalej tam chcem zapojiťa ešte fold SB to BTN steal, fold BB to BTN steal, XF as PFR. Rozmýšľam ešte aké staty tam prihodiť, ktoré môžu ovplyvniť moju play preflop (na exploit súpera). Ak som niečo vynechal alebo si myslíte, že by som tam mal niečo určite zaradiť, kľudne mi napíšte ;)

PF 2014
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: ZelTZN aka NLHE Soldier

Odoslaťod Zeltzn 05 Jan 2014 03:31

Screenshot - 5_1.png
Screenshot - 5_1.png (28.94 ) Zobrazená 3199 krát
Damn. Som na hotrune ako sviňa..Dnešná niekoľkohodinová session sa niesla v znamení super tableselection. Hral som asi gazillion hodín na 6 stoloch, kde som mal aspoň 2 fishe a na väčšinu z nich pozíciu + regovia robili retarded plays. Niektoré spoty som nezahral dobre, ale teší ma to, lebo stále viem, že musím na sebe mega pracovať. Keď sa tento hotrun skončí, potom sa ukáže, či som schopný beatovať NL100. Ja som prichádzal na NL100 s pocitmi, že budem rád, keď sa budem učiť zadarmo.. Za január som už +14BI na novom limite, je to sick.. Ale asi 3-4 BI som dostal od villainov v 3BP, kde 3betli, XC F XS T s middle pairom a ja som ich tam snapoval.. Nechápem to, veď som nebol ani overaggro, ani nič iné. Ale to sú ich veci, oni musia vedieť, prečo takéto plays proti mne robia :oops:


EDIT: Pripájam ešte graf zo včerajšej session. BEST Day ever
Spoiler:
Results.png
Results.png (82.98 ) Zobrazená 3079 krát

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali - 3:
haman, Stanley VII, WolfiKxx
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!