Highway to hell by Chlpo1989

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod Chlpo1989 01 Jan 2010 14:00

Proky napísal:pekne videjko

dakujem snazil som sa :D

Proky napísal:1. nemas problem hrat bez PT? Staci dat menej stolov, sledovat hru, pisat poznamky a hned vies kto je aky typ hraca?

ako som povedal vyhladavam konkretne stoly, cize ten typ hracov je tam zhruba stale taky isty...za prve 2-3 orbity bez problemov zistim kto je aky hrac...tie poznamky si robim koli tomu, ak vidim nejaku totalnu haluz, popr. fishky radi menia svoj bet/raise range PF na zaklade sily handy takze si to dam do poznamky. Hram menej stolov koli tomu aby som vedel absorbovat vsetky informacie (pokial sa budem citit na to, ze bezproblemov zvladam viac, urcite si nejaky pridam ale momentalne si nemyslim, ze mam na to skill aj ked je to len NL2), bez HUD-u pretoze ryby robia casto nezmyselne moves a cisla by ma mohli oklamat a takisto si myslim ze na NL2 zatial nie su potrebne.

Proky napísal:2. myslis ze tvoj default PFR 4BB+1BB za limpera je tazko citatelny pre protihracov? co tak to obcas menit s 2,5 - 3,5 BB?

to na akych stoloch sedim mi zabezpecuje, ze ryba sa okrem svojich kariet nezaujima o nic ine. Standart je pre mna teda 4+1bb a z UTG davam 5bb. Myslim, ze to Yegon rozoberal v Rimmerovom NL5 videu (videa-z-hrania-pokru-f95/video-stena-t2252.html videa ktore komentuje Yegon), ze je fit davat PF viac bb s dobrou rukou pretoze cim viac ryba dorovna PF tym vacsiu chybu robi na flope. Takisto chcem proti rybe hrat co najviac potov a co najvyssich takze sa snazim PF dostat co najviac € do potu (vid. v mojom videu ruku AJo zo SB, tam som to popisoval tusim).
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod TuKE 01 Jan 2010 14:23

Video som videl. Veľmi sa mi páčila technická stránka, takto si predstavujem video, ktoré si aj chcem pozrieť. 2 stoly sú akurát.

K hre:
Hráš celkom fajn, akurát mal som pár poznámok, ktoré som si chcel napísať, ale nakoniec sa mi nechcelo.

Takže z pamäte, čo sa mi nepáčilo:
AK - sizing 4betu, imo úplne zlé, buď 4betujem normálne = 2-2.5x jeho 3bet alebo to rovno pushnem, tak isto ako pushujem AA/KK/QQ
K9s - by som to pretočil na flope, máš dobrú equity + nejakú malú FE, sa mi to páči omnoho viac ako foldnúť ten turn, ktorý foldneš vo drvivej väčšine prípadov
AQ - nepáčilo sa mi doublebarrelovanie na suchom turne, ak zaplatí flop, tak buď trafil niečo z toho alebo má nejaký draw, s Ahi sa bude ťažko vyhrávať na SD, preto by som to na turne vzdal.
Vzhľadom na to, čo si povedal, že otváraš SB vs BB alebo také niečo, tak tam reprezentuješ imo otrasne malý range, takže by ťa tam rozumnejší hráč mohol v pohode zavolať s druhým alebo tretím párom.
QJs (QT7 2t) - nepáči sa mi to vysvetlenie, že na flope vsadíš a ak zaplatí, tak turn check/foldneš, imo ak donkneš flop a on iba zaplatí, ešte jeden barrel by som poslal, pretože nepredpokladám, že bude mať lepšiu ruku, ale skôr draw/MPP
KQ cbet do dvoch na monoflope - toto sa mi páčilo úplne najmenej, nevidím tam vôbec žiaden zmysel toho cbetu, neviem čo sa tam snažíš vyfoldovať, nemáš žiadnu equity, nemáš nič, proste ez give it up

ešte som mal pár poznámok, ale to si už nejako nepamätám, možno si to pozriem ešte raz.

Trochu mi vadil systém akým to bolo natočené, že si to pauzoval a komentoval dodatočne, pretože týmto spôsobom to na mňa pôsobilo príliš edukatívne. Je fajn, že si sa snažil rozvádzať svoje myšlienkové spôsoby týmto, bohužiaľ to väčšinou skončilo call sa mi nepáči, fold tiež nie, tak to raisnem, bez nejaho hlbšieho zdôvodnenia, čiže sa to pauzovanie stalo zbytočným.

Suma sumárum, napriek tým výčitkám, dávam videu 4 z 5 klokanov :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod Chlpo1989 01 Jan 2010 14:49

TuKE napísal:
AK - sizing 4betu, imo úplne zlé, buď 4betujem normálne = 2-2.5x jeho 3bet alebo to rovno pushnem, tak isto ako pushujem AA/KK/QQ

V literature som sa zatial nikde nedopracoval k 4betsizingu tak sa da povedat, ze improvizujem. Budem sa snazit poucit sa :)

TuKE napísal:AQ - nepáčilo sa mi doublebarrelovanie na suchom turne, ak zaplatí flop, tak buď trafil niečo z toho alebo má nejaký draw, s Ahi sa bude ťažko vyhrávať na SD, preto by som to na turne vzdal.

Jeho calling range z BTN mozu byt ruky typu QT,Q9s,Ax, mozno 22-99. Takze si myslim, ze pokial dorovnaval flop a turn prisla brick a ma nejake 2 vysoke nesparovane karty napr. KT tak 2 barrel uz asi nezaplati. Ale mas pravdu, ten turn mal byt asi ch.

TuKE napísal:Vzhľadom na to, čo si povedal, že otváraš SB vs BB alebo také niečo, tak tam reprezentuješ imo otrasne malý range, takže by ťa tam rozumnejší hráč mohol v pohode zavolať s druhým alebo tretím párom.

Vela rozumnych hracov na tomto limite a na takychto stoloch ktore sa snazim vyberat nie je a ked sa najde nejaky snazim sa proti nemu hrat viac tight alebo teda opatrnejsie ako proti rybam.

TuKE napísal:QJs (QT7 2t) - nepáči sa mi to vysvetlenie, že na flope vsadíš a ak zaplatí, tak turn check/foldneš, imo ak donkneš flop a on iba zaplatí, ešte jeden barrel by som poslal, pretože nepredpokladám, že bude mať lepšiu ruku, ale skôr draw/MPP

Vtedy mi to prislo take uz zbytocne investovanie do potu pokial by compl. flush na turne. Je pravda, ze nie velmi casto tam bude mat flush, takze to bolo asi zle povedane a teda by som to zle zahral.

TuKE napísal:KQ cbet do dvoch na monoflope - toto sa mi páčilo úplne najmenej, nevidím tam vôbec žiaden zmysel toho cbetu, neviem čo sa tam snažíš vyfoldovať, nemáš žiadnu equity, nemáš nič, proste ez give it up

Vela ludi sa boji monotonnych flopov ako cert kriza. Moja chyba bola, ze som si neuvedomil proti akym hracom som to hral. Takze urcite chyba.

TuKE napísal:Je fajn, že si sa snažil rozvádzať svoje myšlienkové spôsoby týmto, bohužiaľ to väčšinou skončilo call sa mi nepáči, fold tiež nie, tak to raisnem, bez nejaho hlbšieho zdôvodnenia, čiže sa to pauzovanie stalo zbytočným.

Snazil som sa najst najvyhodnejsiu liniu. Ale ako hovoris velmi som to nezdovodnoval, cize pri najblizsom videu ktore spravim sa to pokusim vysvetlit.

TuKE napísal:Suma sumárum, napriek tým výčitkám, dávam videu 4 z 5 klokanov :)

Dakujem, cenim si to. Urcite som necakal az tolkoto. Mam sa co ucit :)
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod dzejkej 01 Jan 2010 15:26

Chlpo1989 napísal:
TuKE napísal:AQ - nepáčilo sa mi doublebarrelovanie na suchom turne, ak zaplatí flop, tak buď trafil niečo z toho alebo má nejaký draw, s Ahi sa bude ťažko vyhrávať na SD, preto by som to na turne vzdal.

Jeho calling range z BTN mozu byt ruky typu QT,Q9s,Ax, mozno 22-99. Takze si myslim, ze pokial dorovnaval flop a turn prisla brick a ma nejake 2 vysoke nesparovane karty napr. KT tak 2 barrel uz asi nezaplati. Ale mas pravdu, ten turn mal byt asi ch.


A myslis si, ze dostatocny dovod na bet je vyfoldovanie horsich ruk ako je ta Tvoja, ked nemaju ani poriadnu equity? :)
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod Chlpo1989 01 Jan 2010 15:52

dzejkej napísal:
A myslis si, ze dostatocny dovod na bet je vyfoldovanie horsich ruk ako je ta Tvoja, ked nemaju ani poriadnu equity? :)

V tomto pripade to bol asi bluff a bolo to asi zle zahrane. Len sa mi nezdalo vhodne, ze ak prisla na turn uplna brick checknut to pretoze ak ani on nic netrafil na moju slabost mohol zareagovat betom na co by som musel zareagovat foldom a mozno zlozit lepsiu ruku. Popripade ak mal nejaku draw tym betom na turne som ho mohol odtial vyhnat, pretoze to bol celkom rozumny hrac.
Aspon tak som rozmyslal. Stale som len :fish: :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod Chlpo1989 02 Jan 2010 17:18

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $2.13
BB: $2.00
UTG: $1.54
MP: $3.78
Hero (CO): $2.00
BTN: $2.64

UTG je uplne najviac najhorsia calling station. Calluje vzdy vsetko a vsade.

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with J :heart: J :diamond:
UTG calls $0.02, 1 fold, Hero raises to $0.10, 3 folds, UTG calls $0.08

Flop: ($0.23) 8 :spade: 3 :spade: 6 :heart: (2 players)
UTG checks, Hero bets $0.20, UTG calls $0.20

Turn: ($0.63) 4 :spade: (2 players)
UTG checks, Hero bets $0.40, UTG calls $0.40

River: ($1.43) K :spade: (2 players)
UTG bets $0.16, Hero ???
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod Chlpo1989 02 Jan 2010 17:27

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 451863
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

SB: $2.57
BB: $0.35
UTG: $4.97
MP: $1.05
CO: $2.87
Hero (BTN): $4.65

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with 3 :spade: 3 :diamond:
UTG raises to $0.10, MP calls $0.10, 1 fold, Hero calls $0.10, SB raises to $0.54, BB calls $0.33 all in, UTG calls $0.44, MP calls $0.44, Hero ???


Dnesnu 2 hodinovu session uzatvaram na - 4,5 BI. Aj ked prvu pol hodinu som bol v pluse 3BI. Nevadi, beriem si ponaucenie - NIKDY NEHRAJ NA DOVOLENKE :wall:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod dzejkej 02 Jan 2010 17:43

88 - crying call, malokedy nevyhras, ale s tymi odds staci vyhrat raz za uhorsky rok
33 - to si vies zistis aj sam s kalkulackou, nie? u mna fold, odd priame + implied nestacia
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod Chlpo1989 08 Jan 2010 10:03

Po tyzdnovej lyzovacke bez snehu a hrania pokru sa opat pripajam.

Full Tilt Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 5 players
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BB: $2.05
Hero (UTG): $2.56
CO: $1.91
BTN: $2.06
SB: $2.51

BB je semi-rozumny hrac. Nemam s nim dlhu history ale s rukami s ktorymi sa dostal na showdown boli celkom rozumne aj v pohode zahrane.

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with J :club: J :spade:
Hero raises to $0.08, 3 folds, BB raises to $0.25, Hero calls $0.17

Flop: ($0.51) A :spade: 7 :club: 7 :diamond: (2 players)
BB checks, Hero checks
Nechem betovat, pretoze moze mat overpair alebo vysoke nesparovane karty s ktorymi dorovna flop. Pokial by na turn prisla dalsia overcard, neviem co by som robil a preto si beriem free card. Je to spravne? 7 mu neverim nakolko to je 3betovany pot.

Turn: ($0.51) J :diamond: (2 players)
BB bets $0.20, Hero ?
Kludne moze bluffovat ako videl, ze som flop len ch. Co je tu najvyhodnejsie spravit?

a) call - pretoze to moze byt bluff a zariadim sa na riveri?
b) raise - pretoze ak trafil A moze nam slaby raise dorovnat?
c) any idea?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Nízkorozpočtový Chlpo1989 Blog

Odoslaťod TuKE 08 Jan 2010 10:35

Ak má air, tak nevieme ako často skúsi ešte jeden barrel, ale nepredpokladám, že by na NL2 borci bluffovali veľmi.
Ak má draw (FD+inside/pár), tak ti istotne turnRR zaplatí.
Ak má A/7, tak ti turnRR tiež istotne zaplatí.

Za mňa je to raise, slowplay tu imo nemá zmysel, pretože dostaneš iba zopár centov z bluffu a aj to málokedy.

Aj tak si myslím, že má AA/air :)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!