Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Internetové peňaženky a iné spôsoby ako vložiť alebo vybrať peniaze z online pokrových herní

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod keso26 17 Nov 2008 13:59

no Ty kokos, s hrozou som si precital 7castleove riadky a zaroven mu patri obrovska vdaka pred varovanim nas ostatnych. Toto je vazne chore, nemam slov. Drzim Ti moc moc palce, aby si co najvacsiu cast dokazal ziskat spat.

..ja sa chranim tym co pisal vlado, cize avira antivir, lavasoft ad-aware, firefox a dalej to co napisal looserSK, cize ziadne zapamatanie si hesiel priamo v prehliadaci, ci pokrovom klientovi, dalej pouzivam automaticke dokoncovanie (cize pri prihlasovani mi staci napisat jedno alebo ziadne pismeno). V emailoch okamzite natrvalo mazem vsetky verifikovane registracie a maily s "citlivejsim" obsahom. Pri kupe booku som dostal od asusu aj nejaky soft (tusim sa volal Asus security manager), ktory ma stale otravoval pri prihlasovani sa na stranky, ale jeho plnu funkcnost som nedokazal nikde vyhladat, tak som ho vypol (mozno je to aj dobry soft, fakt neviem, ak by o nom niekto nieco vedel, moze napisat).

Prispevok pisem postupne ako citam cely thread, to co napisal yegon sa mi zda tiez velmi ucinne opatrenie a pravdepodobne to urobim rovnako.

Co sa tyka kopirovania mena alebo hesla, v tomto je najbezpecnejsi papier, cize v PC nemam absolutne ziadne subory, v ktorych by som mal napisane prihlasovacie udaje. U mna v tomto pripade len papier a pero.

No a este idem zlikvidovat uTorrent, doteraz som stiahol asi len 2 pesnicky a jeden album, ale bojim sa toho co napisal yegon v inom vlakne, ze niekto dokaze vyuzit diery v tychto softoch, ja neviem nerozumiem tomu, cize radsej to tam ani nebudem mat.

Posledna vec co mi napadla je, ci nie je mozne spravit instalaciu jedneho systemu "cisto na poker" na nejaky externy USB disk a bootovat z neho a na ine veci pouzit disk v booku, pripadne naopak.
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod palo1973 17 Nov 2008 14:04

-ako pise keso,naozaj vdaka 7castlovi,ze nas takto varoval.....
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod sallisvka 17 Nov 2008 14:08

yegon ak sam pises niekolko 1000 ludi to su miliony znakov ake klucove slova v tom txt. by si dal hladat ???by ma zaujimalo lebo si vezmi jednu vec ked ides na nete tak zadavas adresu tym padom hned co je za tou adresou moze byt potencialne meno heslo a jeto ale ked pustas poker hernu 2x kliknes mysou a ziadne ine info tam nie su tak pls nehovor ze neexistuje jednoduchsia cesta :D a pome sa hadat :D :D :D nudim sa
sallisvka
 
Príspevky: 92
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod dzejkej 17 Nov 2008 14:11

yegon napísal:testoval som to softom ktory emuluje vsetky zname metody odchytavania klavesnice keyloggermi a slapalo to ako hodinky, dolezite je mat tu platenu verziu ktora chrani aj pri prihlasovani do herne, vo free verzii je ochraneny len internetovy prehliadac


Ja osobne pouzivam Pro verziu a je to fajn vec, odporucam.

Bohuzial nefunguje na World of Warcraft a tam ma uz vybielili. No vzdy podstatne lepsie ako vybrat BR :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod yegon 17 Nov 2008 14:28

salli ja sa zrovna nenudim a hadat sa mi nechce, napada ma ale viacero sposobov ako si zjednodusit hladanie

- hesla su spravidla serie znakov v dlzke 6 az 12 po ktorych dlhsiu dobu sa nic ine nepise takze ich lahko odlisis od slov textu alebo emailu ak keylogger zapisuje timestamp k odchytenym retazcom

- kedze ta nikto neobmedzuje v tom aky soft pribalis k programu co ti brani upravit keylogger tak aby zapisoval len retazce pisane do specifickych aplikacii (napr P****Stars klient) pripadne posielal screenshoty aby si nemal starosti so zistovanim prihlasovacich mien

- nehovorim ze ak sa ti dostane do pocitaca keylogger tak automaticky ti vyberu ucet, urcite percento ludi ktori ten kelogger maju sa im ale vybrat podari a to im asi pre zabavu postaci

- moznosti ako sa dostat k pristupom je viacero a vela z nich sa da scasti zautomatizovat, velmi caste je napriklad ziskanie pristupu na freemailovu sluzbu ktoru clovek pouziva ako kontaktny email a jednoduche obnovenie si akoze zabudnuteho hesla alebo jeho vyhladanie priamo v archive mailov ak si ho tam clovek necha odlozene, tam sa da casto najst aj prihlasovacie meno

btw nechapem preco uz vsetky herne nemaju moznost obmedzit prihlasenie na pevne nastavenu IP adresu - tym by sa vyriesilo 90% vsetkych takychto utokov
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod sallisvka 17 Nov 2008 14:51

yegon IP je nepodstatna ked ti screen vychyta nick ked ideme uz na cele baliky softowe a nie len na keylogger IP je ochrana myslim aspon pre herne aby zamedzili viac uctov jedneho hraca.... casovy interval si na kolko nastavis ??? 1000 ludi 1000 screenov budes sa nimi prehrabavat ....

na ukazku hej

yegon [SHIFT]+I[SHIFT]+P ak viem m[BACKSPACE][BACKSPACE] tak [BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][SHIFT]+U[BACKSPACE][SHIFT]+I[SHIFT]+P je nepodstatna ked vy[BACKSPACE][BACKSPACE]tz[BACKSPACE]i screen vychyta nicjk [BACKSPACE][BACKSPACE] casovy interval si na kolko nastavis [SHIFT]+,[SHIFT]+,[SHIFT]+, 11000000 ludi 1100000000[BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE][BACKSPACE]000000 screenov [SHIFT]+.[SHIFT]+D[SHIFT]+ ...

yegon nie je to take jednoduche ako si vsetci predstavujete keby to take bolo tak konto nematte ani jeden uz v tomto si budem stat za svojim :P
sallisvka
 
Príspevky: 92
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod dzejkej 17 Nov 2008 14:53

yegon napísal:btw nechapem preco uz vsetky herne nemaju moznost obmedzit prihlasenie na pevne nastavenu IP adresu - tym by sa vyriesilo 90% vsetkych takychto utokov


No dost ludi pevnu IP adresu ani nema.

Ja som videl 2 zaujimave riesenia (nepocitajuc potvrdenie cez SMS a podobne utopie):

1) na obrazovke sa vygeneruje klavesnicu, ktora ma nahodne pomiesane znaky a heslo si klikas. Aj ked keylogger/clicklogger :) nieco zaznamena, tak je mu to nanic. Len pisat v tom dlhe hesla cloveka riadne deprimuje. Kde: MapeStory

2) USB kluc, ktory zasunies a po stlaceni buttona na nom Ti vygeneruje nahodne heslo, ktore pri prihlaseni zadas. Cena takeho niecoho sa pohybuje do 200Sk. Kde: Blizzard Authentificator pre World of Warcraft

Vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, ale nic z toho v skorej dobe neocakavam, cize najlepsie riesenie je pravidelna kontrola/scannovanie Adaware, Spybot S&D, antivir, atd, NoScript a KeyScrambler addony do Firefoxu a stahovanie crackov a materialu pre dospelych na inom pocitaci :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod dzejkej 17 Nov 2008 14:56

sallisvka napísal:yegon IP je nepodstatna ked ti screen vychyta nick ked ideme uz na cele baliky softowe a nie len na keylogger IP je ochrana myslim aspon pre herne aby zamedzili viac uctov jedneho hraca.... casovy interval si na kolko nastavis ??? 1000 ludi 1000 screenov budes sa nimi prehrabavat ....


No bolo to myslene tak, ze Ti herna dovoli prihlasit sa iba z urcitej IP adresy, ktoru mas casto napevno danu. Ak sa chce pripojit niekto iny z ineho miesta, tak ma smolu. Ono sa to obist obcas aj da, ale asi nikto z nas nema BR, ze by to niekomu za to stalo :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod sallisvka 17 Nov 2008 14:59

ked mas pristup k PC origos tak je to uplne ze malina :P po nete to nie je take jednnoduche a to sa tu budem vadit z kazdy :P a preto sa vraciame k pointe 7castle poobzeraj sa po kamosoch co si ich mal za PC
sallisvka
 
Príspevky: 92
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Vykradnutie uctu na PS - vsetci pokristi POZOR

Odoslaťod dzejkej 17 Nov 2008 15:00

sallisvka napísal:ked mas pristup k PC origos tak je to uplne ze malina :P po nete to nie je take jednnoduche a to sa tu budem vadit z kazdy :P a preto sa vraciame k pointe 7castle poobzeraj sa po kamosoch co si ich mal za PC


K origos PC moze mat zlodej pristup asi tak v 0.001% vsetkych pripadov, takze to je tak zanedbatelne, ako sa bat, ze Tvoje heslo niekto zisti telepaticky.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Práca s peniazmi

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!