Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Horsey7 18 Jan 2010 23:32

janobendik napísal:Na začiatku tejto diskúsie ste sa všetci ohanali higstackmi, známimi menami... a po mojom príspevku /5.stranka / nikto už o tom nebeseduje, hmm možno je problem v tom , že tých hráčov ste videli iba na nete, max. v telke!


Jano snad nechces tvrdit ze hraci ako Ivey, Antonius, Dwan, Hansen, Benyamine a dalsi najma online hraci nehraju CG live a boja sa hrat o zopar $100k?

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Game_%28poker%29

Usually players buy in for $200,000–300,000, but anyone with the minimum buy in of $20,000 is welcome to play.

Hraci zvycajne nakupia za $200,000–300,000, no ktokolvek s aspon $20,000 je vitany v hre.

Najvacsie limity sa hravaju praveze live a to, ze niekto nechce pocas turnaja hrat CG v priestoroch, kam mozu turisti, snad neznamena, ze sa boja aby si si k nim neprisadol
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod TuKE 18 Jan 2010 23:36

Jano, k tomu príspevku z 5tej strany.

1. ak je to tak, že to vylepšuje karty, spôsobom, že sa budú častejšie stretávať silné ruky a je to vedomé, tak to podvod istotne je. Dokázať sa to samozrejme dá, súdiť sa dá tiež, ale začať by sme mohli s tým, že poskytneš svoje HH, nech do nich nazrieme a zistíme, či naozaj prehrávaš 63% vysokých párov proti nízkym.

2. prečo sa hrajú HS na FT? Pretože FT sa vybral týmto smerom, že nakúpil všetky HS hviezdy do svojho tímu. PS nakupuje zase WSOP víťazov a iných turnajových zverov. Na FT je najvyšší cash, na PS sú najlepšie turnaje.
Každý kto chce hrať 300/600+ hrá na FT preto, lebo tam je najvyššia koncentrácia týchto hráčov a tieto hry sú tam bežné. Prečo by mali Američania hrať na európskych sajtách, kde je akcia na 200/400 takmer mŕtva?

3. ten príklad s tenisom je dosť pomýlený, pretože tak ako v tom tenise si myslím, že ak si proti tebe sadne človek, ktorý hrá poker prvýkrát v živote, tak mu zoberieš celkom dosť peňazí a jeho to tiež prestane baviť a nepomôže tomu ani to, že dá 2-3 esá za ten zápas

4. Reklama FT a nehranie za svoje peniaze. Samozrejme, že to je výborná reklama mať tím nabitý tými najjagavejšími menami a istotne to pritiahne kopu nových hráčov.
HS hráči obv nehrajú úplne za 100% svojich peňazí, nakoľko safety roll na tieto stakes nemá skoro nikto.
Je úplne prirodzené, že si ľudia kupujú akcie týchto hráčov, tak isto ako ty si možno niekedy niekomu predal nejaké svoje akcie v turnaji alebo ste si ich vymenili.

5. Prečo na FT HS stoloch pred prisadnutím potrebuješ kontaktovať support netuším, ale keď už tam máš toľko peňazí, že sa môžeš pokúsiť prisadnúť, tak to skús, však nemusíš hrať, iba zistíš, prečo vlastne potrebovali ten kontakt

6. Prečo nehrajú FT Pro na EPT eventoch naozaj high stakes naozaj netuším, ale môže za tým byť kopa iných dôvodov ako to, že sa boja silnej EU konkurencie alebo sa boja o peniaze.

To je snáď všetko na čo sa tam dalo reagovať, keby niečo chýbalo, pokojne sa ozvi.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod tommyKE 18 Jan 2010 23:39

Super clanok. Takto by to malo vyzerat na kvalitnej stranke venovanej pokru. Rozhovory s realnymi ludmi zo slovenskej sceny. Chvalim pokerportal.

Nerozumiem vsak 99 percentam clenov tohto fora. Sorry, ale pripadate mi ako Jehovisti, ktori su tak zaryti, ze ani nahodou nepripustia iny nazor a ide ich hned roztrhat kde sa niekto dotkne ich Boha - v tomto pripade online pokru. Uz len posmesny sposob akym sa vyjadrujete o J. Bendikovi spoza monitora nasvedcuje ze sa Vam realita vzdaluje. Urcite na zivo by ste debatu viedli inac, tak preco ste tu taki odviazani.

Ja sa nepustam do debaty on_live. hram aj ja dost vela online. mam na to svoj nazor, no zistil som ze to proste treba hrat trochu inac. Ked clovek hra s tym ze vie co moze cakat, je to v pohode. Mam celkom slusne vysledky, keby to nejako preslo do extremov, aj poskytnem nick, ale zatial nie. Proste nejde mi o to, kto ma pravdu, len o tu drzost ktorou oplyvate voci hracovi, ktorému 99 percent z drzakov v pokri nesiaha ani po paty. Citajte radsej jeho prispevky, motivujte ho k tomu aby bol dalej ochotny prinasat postrehy s realneho sveta pokru. Ak mete poker naozaj radi, urcite Vas to musi zaujimat.
V tom clanku je to len jeden z bodov, aj vo svojej reakci sa vyjadril ku viacerym temam, ale vy sa chytate stale tych istych hluposti.

A co hlavne nechapem je to, ze preco mu vycitate ze on ako autorita odradza novych hracov od hrania on line. Nevidim dovod preco by nemohol. Preco by mal byt ambasadorom herni, ktore ani nema rad. Skor to vyzera, ze vy "regulari" tam chcete co najviac rybiek - to je asi Vas problem.
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod yegon 19 Jan 2010 00:12

janobendik napísal:yegon, ešte raz , ja netvrdim, že herne podvádzajú, to ty mne to podsúvaš. Ak je program vypracovaný s "vylepšenými rukami" ale pre každého rovnako nemože byt ani reči o podvode


neviem ci si cital moju poznamku o rake. Ako inak nez podvodom nazves situaciu ked stracam peniaze lebo herna umelo zvysuje rake "vylepsovanim ruk"

janobendik napísal:Je zlé ak na odsledovanie lubovolnej kartovej hry potrebuješ 50K rozdaní aby si plne pochopil kombinačné možnosti danej hry.


ja som nic take nepovedal, len som napisal ze statistika (matematicka veda) hovori ze z takej vzorky ruk nedokazes s dostatocnou istotou povedat ci rozdavanie kariet bolo nahodne alebo zmanipulovane a to uz vobec nehovorim o tom ze ty tvrdis ze je to mozne povedat na zaklade par tisic ruk co je vzorka uplne smiesna. V 1200 handach (co je zhruba tyzden live hry 6 hodin denne) dostanes AA 5x a ked mas smolu mozes s nimi 5x prehrat. Hrac ktory o pokri a variancii nic nevie to moze vyhodnotit tak ze AA je zla handa. Skusenejsi hrac si moze povedat ze miesanie kariet je zmanipulovane. Pritom take veci sa mozu stat a vsetko moze byt v poriadku.

k hraniu online hracov na live CG sa nebudem vyjadrovat, neviem ci hraju alebo nehraju vysoke stakes na EPT - na bahamach som videl najvyssie stakes co sa hrali v CG na verejnosti 25/50. Moznost ze ide o reklamny tah herne existuje - tiez ma napadlo to iste ked sa svet blaznil okolo isildura - ale jednak sa ma to nijako priamo nedotyka a po druhe pride mi to nepravdepodobne kvoli velkemu mnozstvu ludi ktori tie vysoke stakes hraju - mnohi z nich su viazani na inu hernu nez FT a isto by taku vedomost vyuzili pre poskodenie mena FT a zlepsenie svojej pozicie na trhu - muselo by to byt velmi velke sprissahanie a asi by hernu vyslo aj vela penazi no a skor ci neskor by sa to prevalilo
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod 7castle 19 Jan 2010 00:30

Jano mozes prosim ta vyjasnit co vlastne tvrdis?

Tvoj citat:

Myslím si, že online herne vyslovene vytvárajú hry a keď som to konzultoval s niektorými online hráčmi, tak sa mi niektorí aj smiali. Obhajovali to tým, že sa odohrá online viac rúk. Avšak ja hrávam veľa live a hrávam aj online a keď to porovnávam, tak určite sa nevyskytujú a nekonfrontujú tak často pri live hre kombinácie ako dva páry, trojica, full house, flush, poker, straight, straight flush a podobne. A aby som to aj trošku podložil štatistikou, tak na bwine je nízky pár proti vysokému favoritom. 3 mesiace (časovo min. 300 hodín) som si to písal, takže vždy, keď som videl pri stole takúto situáciu alebo aj ja som bol v tej situácii, tak som si urobil pri víťaznej kombinácii čiarku. Výsledok bol veľmi zaujímavý, keďže malý pár vyhral 63 percent hier a vysoký 37 percent hier. Osobne si myslím, že to má potom negatívny dopad na hráča pri live hre, keďže má pocit, že oponent má pri jeho dvoch pároch trojicu a podobne, pri čom pri live hre sa táto situácia nevyskytuje často.

V prvej vete (modra) hovoris akoby len to, ze herne umyselne generuju ruky tak, aby sa casto stretavali silne kombinacie - to iste si zopakoval v tejto diskusii, pricom ak tomu spravne rozumiem tvrdis ze to nemusi byt kvoli raku ale len kvoli tomu aby bola vacsia sranda, aby to bolo akoze zaujimave... rozumiem tomu spravne? Potom ma prekvapuje ze toto nepokladas za podvod, toto by podvod urcite bol, lebo by nebolo simulovane normalne rozdavanie.

V druhej vete (cervena) hovoris nieco uplne ine - ze je to original rigged tym, ze kombinacie dlhodobo nevyhravaju s takou pravdepodobnostou ako by mali. Tvrdis toto naozaj? Lebo v clanku je presne toto napisane ako tvoj vyrok.

Ak tvrdis toto druhe, tak to ta vazne prosim aby si to prehodnotil, je to vazne nezmysel. Chalani ti tu postli velke databazy podla ktorych je vsetko kosher, ja mam v SNGckach 1mega ruk kde je vsetko ok, presne ako pise yegon este NIKDY nikto relevantne nepodlozil ze by nieco nesedelo z tohto pohladu (a trapilo to uz x hracov), takze je to 100% nezmysel.

K tomu HS sa neviem vyjadrit, ale je mi to dost jedno, nevidim tam nejaky spor. Nemam pocit ze by to bolo divadlo, ak je, je mi to jedno. To ze treba kontaktovat support moze byt security vec, zda sa mi celkom ok ze checkuju kto si ide sadnut za stol kde je BI 100k. To ze nehral Ivey ci Durr v Barcelone HS by som tiez neprehanal, mozno nemali chut, mozno behali za babami, nie je to jedno? ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod w4444x 19 Jan 2010 00:40

okrem toho nezatracujem online, sám viac hodín odohrám online ako live a prevažne hrám MTT, kde hra prebieha až do riveru 20x častejšie ako v CG,


Toto si ale nemyslel vazne vsak nie ?
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod 7castle 19 Jan 2010 00:41

Tommy a ty neprehanaj zase :D

Suhlasim (a nie som jediny ked dobre citas) ze si treba cenit ze PP spravil s Janom rozhovor a budem rad ak sa to bude vyvijat tymto smerom.

Ale inak sa asi nezhodneme ;) Vycitas tu ludom ze vyjadruju svoj nazor cez net, a to dost posmesnym tonom, ako keby sme boli vsetci len internetove sede mysi, pricom toto je INTERNETOVE forum, takze je celkom logicke ze tu nebudeme po sebe kricat, a hlavne ludia co sa vyjadruju evidentne maju co povedat - jednak vyhravaju stabilne online a mnohi nezanedbatelne sumy, jednak coraz viac zacinaju chodit live a zacina sa to aj prejavovat.

Tiez sa tu (ked si to poriadne precitas) takmer NIKTO nejak nenavaza do Jana, ale len do tipka s nickom martiniquexx (ten zabanovany), ktory tu vyslovene provokoval a nenapisal vobec nic k veci. Yegon/Tuke a mnohi dalsi sa tu snazia viest konstruktivnu diskusiu. To ze to par ludi okoreni nejakym tym funky obrazkom je uplne normalne.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod yegon 19 Jan 2010 01:01

w4444x napísal:
okrem toho nezatracujem online, sám viac hodín odohrám online ako live a prevažne hrám MTT, kde hra prebieha až do riveru 20x častejšie ako v CG,


Toto si ale nemyslel vazne vsak nie ?


kamo live hraci nie su ziadne calling stations - live sa vyhrava bez showdownu, cervena ciara ide do neba :D
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod tommyKE 19 Jan 2010 01:49

7castle napísal:Tommy a ty neprehanaj zase :D

Suhlasim (a nie som jediny ked dobre citas) ze si treba cenit ze PP spravil s Janom rozhovor a budem rad ak sa to bude vyvijat tymto smerom.

Ale inak sa asi nezhodneme ;) Vycitas tu ludom ze vyjadruju svoj nazor cez net, a to dost posmesnym tonom, ako keby sme boli vsetci len internetove sede mysi, pricom toto je INTERNETOVE forum, takze je celkom logicke ze tu nebudeme po sebe kricat, a hlavne ludia co sa vyjadruju evidentne maju co povedat - jednak vyhravaju stabilne online a mnohi nezanedbatelne sumy, jednak coraz viac zacinaju chodit live a zacina sa to aj prejavovat.

Tiez sa tu (ked si to poriadne precitas) takmer NIKTO nejak nenavaza do Jana, ale len do tipka s nickom martiniquexx (ten zabanovany), ktory tu vyslovene provokoval a nenapisal vobec nic k veci. Yegon/Tuke a mnohi dalsi sa tu snazia viest konstruktivnu diskusiu. To ze to par ludi okoreni nejakym tym funky obrazkom je uplne normalne.


paaana jaaana....... ved o tom som pisal, ze ludia sa sa spoza monitora posmesne vyjadruju o janovi. a ty nakoniec pises o mne a o nejakych int. mysiach a o nejakom kricani.

Nahneval si ma, ked budes chciet robit deal v HU na final table MS v BA, odmietnem
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod tucniak 19 Jan 2010 04:05

btw taky maly point 4.04 am-nikto ste nepointli to, ze ak jano hrava 1 stol online, tak za 300hodin odohral odhadom (niekde medzi 80-100 ruk/hod pri cash, nech 100) 30k ruk.

to je skutocne NIC a ked na takej vzorke maly par vs velky v alline vyhrava 6x %..mna to tiez celkom zaujima taka databaza

neviem ale odhadnut kolkokrat sa taka situacia vlastne stane radovo:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!