V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod janobendik 18 Apr 2011 23:16

yegon, 6./ to, ze ma super JT vieme, lebo nam to tuna povedali - odosobni sa od toho, uvazujme tak, ze nevieme superove karty, ale predstav si , ze na tvoj raise da super co ta pokryva all! Co potom call s QQ? a co cakas u supera, bluf??!! /to tak na 20-30% / v ostatnych pripadoch je to min. AK, ale skor KK,AA. Ja v tak dobre rozohratom turnaji jednoznacne FOLD, takze preto uprednostnim len call
k 5./ preco C/R? no pretoze tento variant ma najmenej 3x vyssiu vypovednu hodnotu ako proste bet! Bet moze byt povazovany za obycajny CB a hrac to proste callne a Ty si stale bez zodpovedajucej info a mas este OBROVSKY problem - hrac callol a na stole je vyssia karta ako tvojeQQ! Je potrebne brat v uvahu, ze prevazna vacsina hracov v takejto situacii - po reraise PF AK len doplati /ani super nebude mat zaujem v tejto faze turnaja s AK zrujnovat svoj super stack!/, taktiez moze mat KQ / su predsa 4Q ;) /, alebo KJs, KTs, 99...
preto ak super doplati na takom flope C/R si v drvivej vacsine porazeny!! Preto C/R je jednoznacne najlepsi variant - Znova nesmieme brat v uvahu , ze na turn pride Q!
..... ved sipredstav Tvoj navrh:/ chips 800K :640K/ Ty Reraise PF do 85K- super call, flop K9mala, ty bet /60%??/tj 120K - super call!!!
po flope je v banku 430K a tebe ostava 395K - co je 80% priemeru TURN napr 2 A CO NAVRHUJES dalej ak bet a super ma Kx si v alline, ak cek da super bet min 210K co nemozes platit, ale len fold alebo all.
.... preto ja hram PF len call 35K, po flope cek - kolko da super /70?%/ 50K, ja reraise do cca 130K = ak super call, viem ze som prehral = takze v tejto hre stratim 165K / takze vobec so sa nekomitol!!!/ = zostane mi 505K co je nadpriemer a stale som pevne v hre!!

Hlavne : MTT nie je o jednej partii!! a postavit vsetko na QQ je min. nezodpovedne!
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 18 Apr 2011 23:46

ako som napisal velku radost z toho mat nebudem ale allin pred flopom dorovnam - videl som v montesine hracov 4betovat 80BB deep s TT/JJ , nehvorim ze to bol tento ale jednoznacne povedat ze to nikdy neurobia sa neda. Za 40BB stackoff pred flopom bude ziskovy a zase 4betz neuvidime tak casto, ovela castejsie dostaneme call s podobnymi somarinami ako JT - co ma teda fakt neprekvapuje a je to super lebo tym vela ziskavame


k 5./ preco C/R? no pretoze tento variant ma najmenej 3x vyssiu vypovednu hodnotu ako proste bet! Bet moze byt povazovany za obycajny CB a hrac to proste callne a Ty si stale bez zodpovedajucej info a mas este OBROVSKY problem - hrac callol a na stole je vyssia karta ako tvojeQQ! Je potrebne brat v uvahu, ze prevazna vacsina hracov v takejto situacii - po reraise PF AK len doplati /ani super nebude mat zaujem v tejto faze turnaja s AK zrujnovat svoj super stack!/, taktiez moze mat KQ / su predsa 4Q /, alebo KJs, KTs, 99...
preto ak super doplati na takom flope C/R si v drvivej vacsine porazeny!! Preto C/R je jednoznacne najlepsi variant - Znova nesmieme brat v uvahu , ze na turn pride Q!
..... ved sipredstav Tvoj navrh:/ chips 800K :640K/ Ty Reraise PF do 85K- super call, flop K9mala, ty bet /60%??/tj 120K - super call!!!
po flope je v banku 430K a tebe ostava 395K - co je 80% priemeru TURN napr 2 A CO NAVRHUJES dalej ak bet a super ma Kx si v alline, ak cek da super bet min 210K co nemozes platit, ale len fold alebo all.


rovnakou logikou: checknes on betne 120k ty ho raisnes na 300k a on pojde allin co spravis? foldnes? po tom co si dal do potu´2/3 svojho stacku? Aku vypovednu hodnotu ti to prinieslo? trosku draha informacia.

presne rovnako vela ma bude stat ked betnem flop a callnem turn - rozdiel je v tom ze super mi c/r bez handy ktora ma bije nedorovna ale ked betnem flop a dorovnam turn on stale moze mat nic alebo horsiu handu takze pri rovnakom mnozstve investovanych penazi mam ovela vacsiu pravdepodobnost ze vyhram


.... preto ja hram PF len call 35K, po flope cek - kolko da super /70?%/ 50K, ja reraise do cca 130K = ak super call, viem ze som prehral = takze v tejto hre stratim 165K / takze vobec so sa nekomitol!!!/ = zostane mi 505K co je nadpriemer a stale som pevne v hre!!

Hlavne : MTT nie je o jednej partii!! a postavit vsetko na QQ je min. nezodpovedne!


na toto nepotrebujes QQ, mozes to spravit s lubovolnymi kartami, preco QQ radsej nepouzit ako value handu?

rozumiem co hovoris JJ uz by som pred flopom len dorovnal a predpokladam ze KK by si aj ty reraisoval cize QQ je taka medziruka na ktorej sa nezhodneme tebe sa zda prislaba mne zase prisilna - asi tam az taky vyrazny rozdiel nebude

ak ale callnem pf s JJ tak s postflop hrou stylu check/raise/fold nesuhlasim absolutne. check/call je imo ovela lepsi
Naposledy upravil yegon dňa 18 Apr 2011 23:54, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 18 Apr 2011 23:47

janko mna sa opytali ci som uz vyhral velky turnaj musel som bohuzial povedat ze nie.tak ale u teba to neplati som rad ze aj takto zmyslajuci hraci mozu vyhrat turnaj uz som chcel poker zavesit na klinec :)
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod yegon 18 Apr 2011 23:56

tomiG napísal:janko mna sa opytali ci som uz vyhral velky turnaj musel som bohuzial povedat ze nie.tak ale u teba to neplati som rad ze aj takto zmyslajuci hraci mozu vyhrat turnaj uz som chcel poker zavesit na klinec :)


mna to tiez velmi tesi, vzdy ked vidim okolo seba mladych dobrych hracov blaznit sa tak ma napada ze hram prilis tight a prilis sa spolieham na silne handy a preto nemam sancu nieco vyhrat. Zda sa ze to tak nie je :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 19 Apr 2011 00:39

skoda ze sa nieco podobne neorganizuje aj u nas Bi cca300eur a garancia 50-60k a je dobry turnaj na svete tak tie tri dni su zdlhave a za dva sa to asi neda pri 50 000stacku no neviem mozno by mohol manager vo vegas o niecom takomto popremyslat alebo take nieco existuje?
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod popoBA 19 Apr 2011 03:15

toto je ta nejnehodnotnejsia diskusia ever.to ze treba iba callovat QQ v pozicii,checkraisovat Khi flop(aj ked prd vieme ci super vobec betne lol), a zahadzovat esa na bubline aby sme sa prefoldovali na minimoney som sa mohol docitat aj na http://www.akonehratpoker.com

Za tento príspevok od popoBA poďakovali :
TomMolivan
Obrázok používateľa
popoBA
 
Príspevky: 2214
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 49 krát/235 krát
Karma: 24

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod Ivo 19 Apr 2011 09:32

janobendik napísal:yegon, 6./ to, ze ma super JT vieme, lebo nam to tuna povedali - odosobni sa od toho, uvazujme tak, ze nevieme superove karty, ale predstav si , ze na tvoj raise da super co ta pokryva all! Co potom call s QQ? a co cakas u supera, bluf??!! /to tak na 20-30% / v ostatnych pripadoch je to min. AK, ale skor KK,AA. Ja v tak dobre rozohratom turnaji jednoznacne FOLD, takze preto uprednostnim len call
k 5./ preco C/R? no pretoze tento variant ma najmenej 3x vyssiu vypovednu hodnotu ako proste bet! Bet moze byt povazovany za obycajny CB a hrac to proste callne a Ty si stale bez zodpovedajucej info a mas este OBROVSKY problem - hrac callol a na stole je vyssia karta ako tvojeQQ! Je potrebne brat v uvahu, ze prevazna vacsina hracov v takejto situacii - po reraise PF AK len doplati /ani super nebude mat zaujem v tejto faze turnaja s AK zrujnovat svoj super stack!/, taktiez moze mat KQ / su predsa 4Q ;) /, alebo KJs, KTs, 99...
preto ak super doplati na takom flope C/R si v drvivej vacsine porazeny!! Preto C/R je jednoznacne najlepsi variant - Znova nesmieme brat v uvahu , ze na turn pride Q!
..... ved sipredstav Tvoj navrh:/ chips 800K :640K/ Ty Reraise PF do 85K- super call, flop K9mala, ty bet /60%??/tj 120K - super call!!!
po flope je v banku 430K a tebe ostava 395K - co je 80% priemeru TURN napr 2 A CO NAVRHUJES dalej ak bet a super ma Kx si v alline, ak cek da super bet min 210K co nemozes platit, ale len fold alebo all.
.... preto ja hram PF len call 35K, po flope cek - kolko da super /70?%/ 50K, ja reraise do cca 130K = ak super call, viem ze som prehral = takze v tejto hre stratim 165K / takze vobec so sa nekomitol!!!/ = zostane mi 505K co je nadpriemer a stale som pevne v hre!!

Hlavne : MTT nie je o jednej partii!! a postavit vsetko na QQ je min. nezodpovedne!

+1
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod diamondsguru 19 Apr 2011 09:34

tak popoBA to opat vyriesil :lol2: ...pocuvaj teba je skoda ako redaktora :poklona:

spat k hande:
1. QQ je stale 3. najlepsia handa aj ked ju mame oop a hrat ju za call aj ked v tejto faze turnaje mi pride...nie dobre
2.ako som spominal super openraisol dost ruk a dat jemu call tak nemam ani sajnu kde budem na flope(ked to prezeniem mohol to spravit s 27 alebo AA) no v tomto pripade som to nevedel aj tak ale to preto lebo imo pred flopom spravil zly call.Preco?
Mali sme spolu odohratych uz par ruk a vedel ked ho reraisujem,ze to nebude cisty air a ani obrana SB.
Showdowne som s nim predtym 3x vyhral.Preto som tak missreadol tuto jeho handu ked mi dal call preflop.
Ja som ho daval na KQ,KJ,KT a pocket pary JJ,TT(potom ako doplatil flop) a to KQ bolo najmenej pravdepodobne.Keby mal AK som si isty,ze by ma este tocil preflop a samozrejme aj s KK,AA.

Janko no ja som mal na mysli comitnutie pri variante check/raise a na turne call.
Ako Yegon spominal s KK by si asi aj ty reraisoval preflop a paradox je ,ze by to skoncilo rovnako v tomto pripade ako s QQ.
Kazdopadne si myslim,ze by to ak nie po turne tak po rivri skoncilo v all ine.Po turne by sme uz obaja boli vo vnutri za dost vela a nemyslim si,ze by nastala varianta,ze by obaja hraci isli check check.
Tak isto si nemyslim si,ze ktokolvek by foldol set QQ alebo KK na takomto boarde aj bouble fazy turnaja.
diamondsguru
 
Príspevky: 95
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 9 krát/10 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod diamondsguru 19 Apr 2011 10:06

...este aby som doplnil lebo moze prist relevantna otazka,ze ked som ho daval na tych 5 spominanych ruk preco som siel allin na turne.Otvorilo sa tam niekolko draw a v pripade,ze by ma floatoval s hovadinami a nebodaj by mu to tam doskackalo na rivri - v pote uz bolo dost.(jemu to doskackalo na turne :lol2: ).... a keby predsa mal aj nepravdepodobne handy AK,KQ tak on by mi to dal.
diamondsguru
 
Príspevky: 95
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 9 krát/10 krát
Karma: 0

Re: V Montesino Viedeň počas víkendu o €250,000!

Odoslaťod tomiG 19 Apr 2011 18:13

neviem ja to skusim prelozit o co mi v mojich prispevkoch islo do ineho sportu mne to pripada ako keby sa usain bolt hadal z gebreselasiem kto z nich je lepsi bezec a potom je tu jeden nestasnik prepac diamond :) ktory bezal polmaraton bratislava-devin mal velmi dobre rozbehnute preteky ale v zaverecnom sprinte precenuje svoje sily odpadava a do ciela vobec nodojde.ked mozem sng prirovnat k sprintu tak mtt jednoznacne k maratonu.v sprinte treba od prvej sekundy az po poslednu bezat naplno tak isto ako aj v sng tam proste cas na odych nieje,ale maraton sa neda odstartovat ako sprint sice urcite par stoviek metrov budete na prvom mieste ale ale do ciela tym tempom nedobehnete on ten maraton je tazky tym ze sa v nom aj kluse aj bezi aj sprintuje proste striedaju sa rozne tempa v roznych fazach toho maratonu.ale paradoxom celeho je ze pokial by usain bolt tvrdo trenoval moze sa z neho stat skvely maratonsky bezec ale naopak to nefunguje na to aby niekto zabohol 100 za 8 sekund musi mat talent co tym chcem povedat u nas sa vlastne az na jednu az dve vynimky mtt turnaje nekonaju takze takze drvivu vecinu hracov ktorych mame na slovensku su bud SNG alebo CG hraci co je dobre lebo len tam sa odhali talent a agresivita ale potom pridu evropske ale aj nase regionalne mtt turnaje a z 420 hracov na deep stacku sa do ITM prebojuju 2 slovaci.tam si len treba v tych klucovych fazach uvedomit ze nebezim sprint ale maraton.a bublina urcite nieje tym spravnym miesto vysprintovat za vitazstvom.
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!