Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Drogba151515 19 Jan 2010 14:48

Neviem ci bude respektovat moj nazor, kedze suhlasim s p.Bendikom ale musim sa vyjadrit.
Uz asi tak rok hravam na Entraction sieti(herne ako NoiQ,24h,i4,Devilfish...) DoNy a vsimol som si jednu zasadnu vec, ze stale ked sa zaregistrujem na novej herni, vzdy mi zacnu nenormalne chodit karty(t.j. triafam vsetko s cim sa dostanem na flop), takisto ako som si vsimol skoro vsetci hraci s ktorymi hravam mali takisto na zaciatku hot run(mam sharkscope) a po asi 100-150 turnajoch zacali klesat(lebo su to fishky, dobri hraci samozrejme stupali dalej), a to mi uz nepride ako nahoda, ked na 10 herniach sa mi stane to iste, teda podla mna to musi byt nastavene tak aby novi hraci nebustli hned bankroll a aby hrali co najviac(herni je jedno kto vyhra, ale cim viac hracov tym vacsie zisky), no a ked to dokazu takto nastavit tak si myslim, ze by nebol problem nastavit castejsie strety silnych kombinacii, hlavne v SnG kde ma herna vyssie zisky ak sa hraci rychlo povyraduju zacnu hrat zas. Teda podla mna to az take ciste, ako vy hovorite nebude. Porovnavat live a online samozrejme nemozem kedze 99,9% hravam online(nezacnite mi prosim hovorit, ze co sa stazujem, ked aj tak hram - ja som si na to zvykol a toto neberte ako vyplakavanie nad tym ako stale prehram straight vs flush a pod.).
To by bolo vsetko, dufam ze nebudem zjazdeny pod zem ako zatial vsetci sympatizanti nazorov p.Bendika.
Prijemny den a :gl: ;)
Drogba151515
 
Príspevky: 46
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 4 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Ivo 19 Jan 2010 14:50

Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Hufelix 19 Jan 2010 14:58

Ja by som sa na to pozrel trošku z iného pohľadu. Myslím, že ak sa rozprávame o turnajoch, tak tam je ten problém prehry s lepšou kartou o dosť viac bolestivý a to hlavne kvoli času, čo človek strávi pri MTT turnajoch. Možeme vyhrávať s dobrou rokou niekoľko hier po sebe a robíme si stack... avšak stačí jedna, kde nás porazí slabšia ruka a turnajový výsledok je v ťahu. Preto sa možno zdá hráčom, že ich často poráža slabšia ruka, lebo ten pocit z výhier sa vďaka jednej prehre stratí. Preto asi človek potrebuje na MTT strašne silné nervy. Ak sa toto zopakuje pár krát po sebe, tak človek nadobudne presvedčenie, že sa asi ani nedá vyhrať. Ja napríklad som miloval a stále mám rád hlavne tetno turnajový druh pokru, lenže lezie mi na nervy... hlavne vďaka tomu. A to ešte nepočítam to, že v turnaji člove potrebuje šťastie v určitej fázy, kedy potrebuje vyhrať coin flip, teda situáciu 50 : 50. Ak z týchto situácii výjde po sebe x-krát porazený, tak predpokladám, že má chuť rozkopať všetko naokolo. A potom tu je ešte postreh, že práve pri flipoch v situácii all-in ako favorit alebo v situácii 50:50 často berie pot ten, čo má monster stack. Proste veľká kopa pýta viac a to platí aj v pokri, i keď štatistika by mala hovoriť niečo iné.

Možno totiž do pokru vstupujú aj nejaké nadprirodzené sily a kto vie, čo si myslí o tejto hre BOH :).

V cash game si s týmito vecami človek až tak hlavu lámať nemusí. Tu len jeden postreh, že prečo sa niekomu hrá lepšie na B**n a niekomu trebárs na PS. Pointa je jednoduchá... Na Bwine hrá poker úplne iná vzorka pokrového hráča ako na PS. Takže by ste si mali vyberať herne podľa toho, aký typ hráča Vám vyhovuje. Poker nie je len o rozdaných kartách ale aj o tom, ako ich človek zahraje a proti komu.
Obrázok používateľa
Hufelix
 
Príspevky: 332
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod 7castle 19 Jan 2010 15:34

Hufelix napísal:Ja by som sa na to pozrel trošku z iného pohľadu. Myslím, že ak sa rozprávame o turnajoch, tak tam je ten problém prehry s lepšou kartou o dosť viac bolestivý a to hlavne kvoli času, čo človek strávi pri MTT turnajoch. Možeme vyhrávať s dobrou rokou niekoľko hier po sebe a robíme si stack... avšak stačí jedna, kde nás porazí slabšia ruka a turnajový výsledok je v ťahu. Preto sa možno zdá hráčom, že ich často poráža slabšia ruka, lebo ten pocit z výhier sa vďaka jednej prehre stratí. Preto asi človek potrebuje na MTT strašne silné nervy.


Presne si to vystihol Hufe! :poklona:

Ludia co hraju MTTcka online ale zaroven nechapu variaciu (co su v zasade vsetci hraci co vyrastli na live pokri) podliehaju imo na 100% tomuto klamu.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod 7castle 19 Jan 2010 15:39

Drogba151515 napísal:Neviem ci bude respektovat moj nazor, kedze suhlasim s p.Bendikom ale musim sa vyjadrit...


No ja tvoj nazor respektujem a s istotou ti hovorim ze sa mylis ;)

Pozri ja hram prave SNGcka, minuly rok cca 20k kusov, tipujem ze som sharkscopoval tak 20-30 ludi kazdu session, co je asi 5000 hracov, a ver mi, videl som hracov vsetkych kategorii, aj takych co mali ROI -60% (t.j. prehravaju skoro vsetko) po 10, 50, 100 ci 500 turnajoch, ked si ultra ryba tak ti nepomoze ziaden hotrun.

Vsetky tieto veci su zalozene len na nahode, ja som cashoutoval uz x krat, depozitoval x krat, a nic z toho co pises sa nedialo, proste mas smolu a selektivnu pamat ;)
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Ivo 19 Jan 2010 15:57

a vsimol som si jednu zasadnu vec, ze stale ked sa zaregistrujem na novej herni, vzdy mi zacnu nenormalne chodit karty


Fakt je to rigged, ale žeby to potreboval durrr ?

09:45, 10:45
http://www.pokertube.com/free-poker-vid ... 4&player=1
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod ___Mortylen___ 19 Jan 2010 16:02

Selektívna pamäť.

Toto je presne to slovne spojenie, ktore tu malo odzniet ovela skor. Keby som nebol taky zaneprazdneny, tak by som sem aj o tom nieco napisal v suvislosti s pokrom. Nadherny priklad selektivnej pamate su prave pokrovi hraci a ich vyroky.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Drogba151515 19 Jan 2010 16:16

7castle napísal:
Drogba151515 napísal:Neviem ci bude respektovat moj nazor, kedze suhlasim s p.Bendikom ale musim sa vyjadrit...


No ja tvoj nazor respektujem a s istotou ti hovorim ze sa mylis ;)

Pozri ja hram prave SNGcka, minuly rok cca 20k kusov, tipujem ze som sharkscopoval tak 20-30 ludi kazdu session, co je asi 5000 hracov, a ver mi, videl som hracov vsetkych kategorii, aj takych co mali ROI -60% (t.j. prehravaju skoro vsetko) po 10, 50, 100 ci 500 turnajoch, ked si ultra ryba tak ti nepomoze ziaden hotrun.

Vsetky tieto veci su zalozene len na nahode, ja som cashoutoval uz x krat, depozitoval x krat, a nic z toho co pises sa nedialo, proste mas smolu a selektivnu pamat ;)

Ako som pisal, moj post nebol mysleny ako vylievanie si srdca nad zlym posahanym rigged softverom, koniec koncov som winning hrac takze preco by aj, len som chcel povedat ze minimalne ja s tym mam osobnu skusenost(hot runy) a zda sa mi to celkom logicke ked si to niektore herne takymito jemnymi zasahmi do softu si mierne privyrobia(aj ked zarabaju tie statisice dolacov denne, ale v dnesnom svete sa vsetci snazime zarobit na kazdom a na vsetkom :) ), mozno vy mate ine skusenosti, ale mne zatial vzdy nova herna k first deposit bonusu prida aj "first deposit hot run" :).
Este by som Vas chcel poziadat, porozmyslajte nad tym, preco by tie herne nemohli svoj soft mierne pozmenit aby mali vacsie zisky zvysenim sance na konfrontaciu silnych vyhernych kombinacii, ono to nie je ziadne zvyhodnovanie jednotlivych hracov, teda je to maximalne objektivne. Ja v tom nevidim ziadny problem.
Akurat som nepochopil to s tou selektivnou pamatou, mozno som blby, alebo som tomu uplne neporozumel, keby sa malo jednat o nejake badbeaty atd. to hej, tam je to patricne, ale o tych hot runoch som si 100 % isty.
Dufam ze moja uvaha bude pochopena v tom spravnom ponati ;)
Drogba151515
 
Príspevky: 46
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 4 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod exit_2 19 Jan 2010 16:25

Sa mi strašne páči ako sa všetci tvária, že nerozumejú o čom sme pán Bendík a ja písali. Tvrdil som, že na P****Stars sú umelo vytvárané situácie, kde sa stretnú silné kombinácie. Že tam človek oveľa častejšie dostáva silné ruky ako na Full Tilt. Prepáčte na toto naozaj asi moja HH nebude stačiť. Neviem ako to z nej chcete vysledovať. To, že tu pastujete rôzne bad beaty z live je síce pekné, ale to je presne to čo sme obaja písali. Ono sa to stáva aj live, ale oveľa menej ako online. Proste zažil som aj live situáciu AA proti AA a jeden vyhrá na farbu a podobné veci, pri ktorých človek nepochopiteľne krúti hlavou. Alebo situáciu keď pri final table dostali pri prvej ruke 5 hráči z 9 silný pár a štyria boli hneď allin. Toto všetko sa stáva aj live, pretože je to poker a sú možné všetky kombinácie. Problém stále je a to tvrdím, že je to pravda a nedám sa nikým presvedčiť o opaku, že na P****Stars sú tieto situácie vytvárané umelo (napríklad generátor je ovplyvnený aby častejšie generoval vyššie karty alebo nejakým podobným systémom). Nie je možné aby sa počas jedného MTT tieto situácie opakovali tak často. Hrávam aj live turnaje kde je kľudne 400 hráčov a nevidím to tam. To, že sa niekto odvoláva na selektívnu pamäť je síce pekné, ale na čo by som si to akože pamätal, keď v minimálne v 70% prípadov som v tej hre neni zúčastnený? A ďalšia vec, ktorú tvrdím je, že B**n a Full Tilt majú chybu v generátore, pretože príliš často dávajú za sebou tie isté karty. Aká je podľa vás pravdepodobnosť, keď ste taký štatisti, že prídu po sebe tie isté karty a stane sa to niekoľkokrát za MTT (aby som bol úplne presný, niekoľkokrát za SNG)? :)
exit_2
 
Príspevky: 29
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Proky 19 Jan 2010 16:35

Drogba151515 napísal:mozno vy mate ine skusenosti, ale mne zatial vzdy nova herna k first deposit bonusu prida aj "first deposit hot run" :).


moja cerstva skusenost, vcera som zacal s clearovanim $50 no deposit bonusu na micro SNGs a moje ROI je okolo 70%, proste neuveritelne veci, postupky na riveroch, proste som rozdaval strasne suck outy az som sa hanbil.. :gl:

edit: herna Everest Poker
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!