Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod morfeusko 21 Jan 2010 06:13

exit_2 napísal:1. Ako často chodia silné karty (top 20-30 hand). Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
2. Ako často sa dostávajú silné karty do konfrontácie. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
3. Ako často príde bad beat runner, runner. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
4. Ako často prehrá shortstack proti silnému stacku s lepšou rukou. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
5. Ako často prehrá shortstack s oveľa lepšou rukou tesne pred peniazmi so silným stackom. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
6. Ako často chodia rovnaké karty hneď za sebou len v iných odtieňoch farby. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.

Tieto porovnania samostatne pre CG, MTT atď.


No ono je to celkom fajn napad, ale ako chces porovnavat online databazu so vzorkou niekolko tisic az milion hands s live? myslis ze niekto tu ma databazu live hands s dostatocne velkou vzorkou aby to malo aspon nejaku vypovednu hodnotu? Alebo mozno ze si niekto pocas hrania live robi ciarky na papierik uz nejaky ten rok :ROFL:
morfeusko
 
Príspevky: 154
Založený: Máj 2009
Poďakoval/li: 1 krát/1 krát
Karma: 1

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod yegon 21 Jan 2010 07:31

exit_2 napísal:Ok Yegon (a ostatní klaňajúci sa online božstvu), začínam ťa mať mierne v zuboch. Keďže sa stále tváriš, že nevieš o čom píšem, tak ti to napíšem tvojou rečou a snáď to konečne pochopíš.ť :D


klaniam sa rozumu a nie online bozstvu :) a neviem co myslis - ja stale chapem co chces povedat len ty nechapes ze to co si napisal sa naozaj da zmerat a vypocitat a ze je to to iste co pisem ja

exit_2 napísal:Ak niekto urobí nasledovné štatistiky a dokáže to naozaj číslami, tak možno online pokru silno pomôže alebo ho prípadne uplne pochová:

1. Ako často chodia silné karty (top 20-30 hand). Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
2. Ako často sa dostávajú silné karty do konfrontácie. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
3. Ako často príde bad beat runner, runner. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
4. Ako často prehrá shortstack proti silnému stacku s lepšou rukou. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
5. Ako často prehrá shortstack s oveľa lepšou rukou tesne pred peniazmi so silným stackom. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.
6. Ako často chodia rovnaké karty hneď za sebou len v iných odtieňoch farby. Porovnanie viacerých herní a porovnanie s live.

Tieto porovnania samostatne pre CG, MTT atď.


viem ti spravit body 1,2,6 - kedysi som robil napriklad test ako casto pride set na flope a sadlo mi to ako zadok na serbel. Body 3,4,5 sa daju spocitat tiez ale vyzaduju naprogramovat soft ktory porovna silu 5card kombinacii co je momentalne nad ramec mojho volneho casu ale ak by ma niekto fakt nastval tak som schopny aj toho :). Porovnanie s live nemame ako spravit - nikomu sa nebude chciet sediet niekde a zapisovat vsetko ale viem spravit porovnanie so statisticky vypocitanymi percentami pre dane situacie ako casto by dana situacia mala nastat pri dokonale nahodnom miesani kariet

mozem ti garantovat jednu vec, vysledky mojho vyskumu nijako nepomozu ani nepochovaju online poker

tiez ti mozem povedat ze tento vyskum uz robili 100ky ludi a kedze nezverejnili ziadne zaujimave vysledky tak mozeme predpokladat ze ich vysledky sa zhodovali so statistickymi predpokladmi

exit_2 napísal:TOTO je to o čom píšem a nie o tom koľkokrát vyhrá AA proti 33 a podobne. OK? To ma nezaujíma.


ved to je presne to iste clovece, ak bude odchylka v niektorych bodoch co si napisal vyssie tak musi byt odchylka aj v tomto inak tie body nedosiahnes, okrem toho jano popisuje presne tuto situaciu a ta je jednoducho overitelna cize mozem spravit test aj na nu (ako casto vyhra vyssi par proti nizsiemu allin preflop)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod vlade 21 Jan 2010 08:20

Ja som uz davnejsie pochopil ze ked niekto niecomu veri, tak sa s nim neoplati hadat ani ho presvedcovat o opaku, ale zo srandy by som sa na to porovnanie dal, mam script ktory vie zistit silu kartiet (vid v pokrovych partiach sa pocita vzdy pravdepodovnost vyhry) nastavit to aby to automaticky schrustalo nejake data a vyplulo vysledok nebude problem.

Porovnanie s live = porovnanie so skutocnou matematickou pravdepodobnostou (teda za standardnych podmienok, cize ak dealer vie miesat a nepodvadza), takze kludne mozeme ist do toho, ale dopredu hovorim ze nech bude vysledok akykolvek, aj tak neveriaci zostanu neveriacimi a veriaci veriacimi :D
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod yegon 21 Jan 2010 09:36

tiez mam ten pocit vlade, hlavne ked napriklad bod 1 uz bol v diskusii ukazany na obrovskej vzorke ruk

http://www.pokerportal.sc/poker-diskusia/novinky-a-zaujimavosti/rozhovor-s-jednym-z-najuspesnejsich-slovenskych-hracov-janom-t3632-270.html#p93264

chcem vidiet toho borca ktory upravi miesaci soft tak ze zmanipuluje frekvenciu s akou sa stretnu silne ruky (bod 2) ale podari samu dorzat statisticke predpoklady v bode 1

mozes preukazat vsetky body aj tak ti ti co su 100% presvedceni o svojej pravde neuveria

a tiez to vidim tak ze ten ktop obvinuje z podvodu musi preukazat svoju pravdu a nie my, oni si ale poveda ze dokazat sa to neda ale aj tak maju pravdu LOL

ale ten softik na porovnanie so statistikou by som spravil, mozno raz sa nam podari od niekoho z neveriacich ziskat databazu a potom sa to hodi :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod TuKE 21 Jan 2010 10:37

1. Prezumpcia neviny - pokiaľ herni nedokážu neveriaci, že podvádza, tak herňa nepodvádza.
Testy nech urobí ten, kto neverí.
Ja herni nemám dôvod neveriť, moje stats sedia s tými predpokladanými.

2. Od neveriacich sa nikdy žiadnej DB nedočkáme

3. Vlado má pravdu, kto neverí, tak nikdy veriť nezačne.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Riddlah 21 Jan 2010 10:55

ked som zacal pisat tak som napisal "niezeby som veril ze party poker je rigged" a chcel som napisat :D "niezeby som veril ze poker je rigged" z toho vidno ze v podvedomi asi nemam rad party poker :D:D

ale nie toto som chcel

zaujalo ma toto, ako si mozem overit ze kolko z mojich parov s ktorymi sa dostanem na flop chyti set ? da sa to nejak vyfiltrovat v HM ? len som zvedavy ako na tom zatial stojim :D ze ci moje set obdobie je za mnou ci predomnou :D
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod yegon 21 Jan 2010 11:09

Riddlah napísal:ked som zacal pisat tak som napisal "niezeby som veril ze party poker je rigged" a chcel som napisat :D "niezeby som veril ze poker je rigged" z toho vidno ze v podvedomi asi nemam rad party poker :D:D

ale nie toto som chcel

zaujalo ma toto, ako si mozem overit ze kolko z mojich parov s ktorymi sa dostanem na flop chyti set ? da sa to nejak vyfiltrovat v HM ? len som zvedavy ako na tom zatial stojim :D ze ci moje set obdobie je za mnou ci predomnou :D


myslim ze sa to da, ja som to svojho casu robil skriptom ktory komunikoval priamo s postgresql databazou a tahal odtial data ale teraz uz sa to da priamo vo filtroch, hore mas zalozku kde sa da vybrat handa aku mas (pocket pair) pozries kolko ich celkovo bolo a potom k tomu pridas filter v dalsej zalozke kde je hand strength tam si v casti flop vyberies set a znova pozries kolko hands to bolo

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
Riddlah
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod Horsey7 21 Jan 2010 11:14

Riddlah napísal:zaujalo ma toto, ako si mozem overit ze kolko z mojich parov s ktorymi sa dostanem na flop chyti set ? da sa to nejak vyfiltrovat v HM ? len som zvedavy ako na tom zatial stojim :D ze ci moje set obdobie je za mnou ci predomnou :D


v HEM si vo filtroch daj v holecards pary a vo filtri hand values (flop) daj set - myslim ze je tam low, midle a high (daj proste vsetko co obsahuje set - nie trips)

ale je to uplne jedno lebo to sedi ale ked chces, tak si nieco nastuduj napr. tu http://en.wikipedia.org/wiki/Poker_prob ... d_%27em%29

Za tento príspevok od Horsey7 poďakovali :
Riddlah
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod 7castle 21 Jan 2010 12:17

Exit, musim ta pochvalit, ano toto je prvy raz co niekto kto tvrdi ze online je rigged dosiel s niecim konstruktivnym :good:

Je pravda ze este konstruktivnejsie by bolo keby si preukazal na nejakej vlastnej vzorke ze tie veci nesedia, a nenechal nas dokazovat opak, ale povedzme. Tiez si si mohol odpustit ten arogantny ton (majstri sveta a pod.), ale co uz.

Par vseobecnych poznamok na uvod:

1. Ja viem dokazat len SNG, to iste urcite nema problem Yegon ci dalsi v cashi, v MTTckach je problem s databazami (asi nikto nema dostatocnu), ale verim ze ked sa dohodneme na SNG a cashi tak MTTcka uz nemusime riesit ;) Suhlas?
2. V ziadnom pripade sa to neda porovnat s live, pretoze live NIKDY nebudes mat vzorku a nemas moznost to zapisat, ale to nevadi a netreba. Predpokladam ze sa dohodneme ze live nie je rigged a ze to tam chodi ako ma. Kedze vsetci vieme pravdepodobnosti (hehe), jedine co treba je overit ci tieto pravdepodobnosti sedia v online pokri. Suhlas?
3. Ten program o ktorom pises je nonsens, kedze anomalie nie su cize nemas to ako pouzit, jedine co mozes pouzit su bezne statistiky.
4. Neviem porovnat viacere herne, hram len na PS. Ale myslim ze sa zhodneme, ze celkovo najviac hracov sa stazuje na to ze Stars su rigged (inak skutocny dovod je obv taky ze tam aj najviac hracov hra ;) ). Ak pozadujes dokaz pre kazdu hernu zvlast tak to budeme mat zlozitu diskusiu :)

A teraz k veci:

1. Silne karty. Clovece nechapem ako ta toto vobec napadne, imo toto dokazuje ze vobec nevies co hovoris (a toto neber ako utok, len si uvedom z toho co napisem ze toto samo osebe dokazuje ako si mimo. Tisicky hracov na svete maju obrovske databazy a KAZDY z nich sa aspon raz pozrel orientacne na to ako mu chodia karty, a VSETKYM chodia rovnomerne - nemas pocit ze keby to tak nebolo uz sa niekto ozve?

Ja mam vyse 1 milion ruk v databaze a vsetko sedi. Ked ti to postnem budes to pokladat za dokazane? Kolko ludi to musi postnut aby si to pokladal za dokazane?

2. Hmm toto sa hrozne tazko preukazuje, pretoze neviem si predstavit aky soft by to dokazal zratat. Ale mam napad. AA vs KK viem 100% overit, kedze tie karty ked hraci maju tak sa na 99% dostanu do konfrontacie a do AI v L1, cize nemam problem zistit ci AA vs KK bolo dealovane spravodlivo - t.j. so spravnou pravdepodobnostou. Bude ti to stacit?

3. Za minuly rok som odohral 20k turnajov, mam luck analyzer, program ktory presne zrata luck v allinoch (cashisti zase maju tu svoju cervenu ci co). Za 20k turnajov s total BI asi $400k som v lucku tusim $500, co je uplne zanedbatelne. Nie je to uplny dokaz ze sa badbeaty nedeju castejsie, ale je to dokaz ze celkovo je dealovanie ok - t.j. ze v globale sa total vsetko stastie vykrati. Ano teraz mozes povedat ze okej stastie sa vykrati ale je to preto ze mne aj superom castejsie akoby mali vyhravaju slabsie kombinacie, ale to sa da zas lahko vyvratit tym, ze ZAROVEN mame vsetci na online spravne poradie ziskovosti ruk (t.j. AA>KK>QQ>AK>JJ etc).

4., 5. - tieto veci sa imo nijak nedaju zratat, jednak je na to treba neskutocnu databazu (zivot na to nestaci), a jednak si to neviem softverovo predstavit. Cize nie je realne to zmerat. Kazdopadne, ako vravim, mam 20k turnajov, hram toho naozaj vela, reviewujem kazdu session, odohral som tisicky bubbles, a tvrdim ze je uplne smiesne vtrdit ze PS podporuje silne stacky vs slabe stacky na bubble - bubble je bezne nekonecna a 10x prezije short AI s akoukovek rukou az kym vypadnem ja ;)

6. Toto je opat lahke zistit, ale zrejme dost pracne, lebo nepoznam soft co by to vecel spravit. Kazdopadne ak dobre ratam kazda neparova kombinacia ma asi 1.2% pravdepodobnost ze pride znova (hoci v inej farbe), a kedze ja som uz videl tazke stovky turnajov tak ze som mal zoradene vsetky ruky od oka viem ze to tak nejako bude, to je cca 1x za 2 turnaje, to orientacne sedi. Ak by som vedel ze ta presvedcim ak si to zratam povedzme na vzorke 500 turnajov, tak sa hecnem a urobim to ;)

Takze tak, minimalne body 1 a 3 su uplne lahko overitelne a dokazatelne a mali by stacit ako lahky dokaz ze online nie je rigged ani upravovane. Ak suhlasis s tym co som napisal pastnem databazy ktore preukazu co tvrdim.

EDIT: Presunute z "Bendik 2", lebo to patri sem, ale omylom to islo tam.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Rozhovor s jedným z najúspešnejších slovenských hráčov Jánom

Odoslaťod DevilMayCry 21 Jan 2010 12:21

7castle napísal: mam luck analyzer

...to fakt je take nieco??? je to zadara alebo je to sucast nejakeho ienho palteneho programu????

....trosku k teme...ja nemam problem s tym ako funguju online herne......ano zazil som kopec bad beatov stale p1cujem aku mam smolu ze to sa moze stat snad len mne (kde som v tilte) ale dobre viem ze to tak nie je a ked sa dokazem drzat elementarnych zasad tak moje schopnosti sa prejavia (trosku silne tvrdenie na to ze ziadne nemam :lol2: )...

.....co by ste povedali na to ze prakticky z tej ohromnej vzorky ruk jednemu hracovi mozu xodit dobre karty ovela castejsie ako inemu....softwer vas ma s prepacenim v prdeli ...
SITUACIA: 5 hracov odohralo cca mega ruk....povedzme ze priblizne kazdy tak 200k...
.....hrac A prehral so svojim vyssim parom 70% ruk
.....hrac B prehral s vyssim parom len 5 percent ruk
atd atd a ked sa to spriemeruje tak ti vychadza vsetko ako OK........

cize co si o tom myslite.....myslite si ze ked hrac odohra dostatocny pocet ruk tak sa to vyrovna? lebo ta situacia tak moze bezat stale a stale to bude statisticky v poriadku ....
trochu psycho nazor....prosim neukamenujte ma som :fish:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 43 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!